Μονακό - Βιλερμπάν 80-70: Kαθάρισε στο τέλος (highlights)

Η Μονακό νίκησε τη Βιλερμπάν με 80-70, κάνοντας τη διαφορά στα τελευταία δύο λεπτά.

Το παιχνίδι ήταν ανταγωνιστικό για περίπου 38 λεπτά. Σε εκείνο το σημείο πρώτα ο Τζέιμς με τρίποντο και ακολούθως ο Ντιαλό, εκτόξευσαν τη διαφορά στο +6 (74-68), με τους γηπεδούχους στο τέλος να φτάνουν στην επικράτηση με σκορ 80-70. Κορυφαίος του αγώνα ο Άλφα Ντιαλό με 21 πόντους, έχοντας 6/9 τρίποντα, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα. Από τη Βιλερμπάν το πάλεψε ο Καμπαρό με 18 πόντους και 4 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 14-23, 41-37, 57-61, 80-70

Μονακό (Ομπράντοβιτς): Οκόμπο 16, Λόιντ 12, Μπλόσομγκέιμ 2, Μπράουν, Ντιαλό 21, Τζαιτέ 2, Ουόλκερ, Μοτεγιούνας 3, Ουατάρα 4, Χαλ 5, Τζέιμς 15

Βιλερμπάν (Ποτσέκο): Σκοτ 11, Λι 5, Καχουντί 4, Λοβέρν 11, Καμπαρό 18, Ντε Κολό 6, Εγκμπονού, Φαλ 6, Λάιτι 99, Γιακοβ