Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ 81-86: Το καλάθι του Νίμπο που έστειλε τον αγώνα στην παράταση (vid)

Με καλάθι του Νίμπο η Μακάμπι Τελ Αβίβ πήγε στην παράταση τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό, εκεί όπου πήρε στο τέλος τη νίκη.

Πέντε δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη του αγώνα ο Σόρκιν κέρδισε βολές και ενώ η Μακάμπι Τελ Αβίβ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 72-70.

Ο παίκτης των φιλοξενούμενων αστόχησε και στις δύο βολές, ωστόσο ο Νίμπο πήρε το επιθετικό ριμπάουντ και ισοφάρισε σε 72-72 στερώντας έτσι από τον Παναθηναϊκό τη νίκη. Ο αγώνας εν τέλει κατέληξε στην παράταση, εκεί όπου η ομάδα του Ισραήλ κατάφερε να κατακτήσει τη νίκη με 86-81.