Ουόκαπ: «Παίξαμε εκπληκτική άμυνα στην τρίτη περίοδο»

Ο Τόμας Ουόκαπ αναφέρθηκε στη μεγάλη ανατροπή του Ολυμπιακού επί της Μονακό με 76-62.

Ο Ολυμπιακός αν και δεν ξεκίνησε καλά τον ημιτελικό, κατάφερε στο δεύτερο μέρος να γυρίσει στο παιχνίδι και να πάρει τη νίκη κόντρα στη Μονακό.

Καταλυτικό ρόλο σύμφωνα με τον Τόμας Ουόκαπ έπαιξε η άμυνα των Πειραιωτών στο τρίτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

Για το ματς δήλωσε: «Ήταν μια ομαδική προσπάθεια, δεν ήμουν μόνο εγώ, ήμασταν όλοι. Παίξαμε εκπληκτική άμυνα στο 3ο δεκάλεπτο.

Ο κόουτς μας είπε να ηρεμήσουμε στο ημίχρονο. Χάσαμε κάποια καλάθια, βολές. Πήγαμε να βρούμε τον ρυθμό του παιχνιδιού και το κάναμε.

Για το ποια ομάδα προτιμά στον τελικό είπε: «Και η Μπαρτσελόνα και η Ρεάλ είναι πολύ καλές ομάδες, δεν έχει σημασία ποια θα αντιμετωπίσουμε στον τελικό».