Μπαρτζώκας: «Εκτιμώ αυτή την νίκη, πάντα είναι δύσκολο σε αυτήν την ατμόσφαιρα»

Στην πολύ καλή άμυνα που έπαιξε ο Ολυμπιακός στο πρώτο δεκάλεπτο στάθηκε ο Γιώργος Μπαρτζώκας μετά την σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Φενέρμπαχτσε.

Στο ντέρμπι κορυφή της EuroLeague, ο Ολυμπιακός διέλυσε την Φενέρμπαχτσε (73-93), πραγματοποιώντας υπερηχητική εμφάνιση με τον Γιώργο Μπαρτζώκα να τονίζει πως οι πρωταθλητές είχαν υπομονή στο παιχνίδι τους ενώ μίλησε και για το επερχόμενο ματς με την Εφές στο γεμάτο ΣΕΦ.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Γιώργος Μπαρτζώκας:

«Εκτιμώ αυτή την νίκη, πάντα είναι δύσκολο εδώ σε αυτή την ατμόσφαιρα. Είχαμε υπομονή, πήραμε τα ριμπαόυντ, πολύ καλή η άμυνά μας στην πρώτη περίοδο και αυτό κάναμε και στο υπόλοιπο παιχνίδι.

Στην τέταρτη περίοδο χάσαμε κάπως το μυαλό μας, αλλά το σουτ του Ουόκαπ τελείωσε το ματς. Προσεγγίζουμε διαφορετικά κάθε ματς, θα είναι γεμάτο το γήπεδο με την Εφές».