Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας: Αποδοκιμάστηκε ο Ιτούδης

Ο Παναθηναϊκός έκλεισε το ημίχρονο με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στο -27 και οι φίλοι των «πράσινων» αποδοκίμασαν τον Δημήτρη Ιτούδη που πήρε τάιμ άουτ για να οργανώσει την τελευταία επίθεση των Ρώσων.

Σε εφιάλτη εξελίσσεται για την ομάδα του Παναθηναϊκού ο αγώνας με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας για την 20ή αγωνιστική της EuroLeague. Μπορεί ο Δημήτρης Ιτούδης να αποθεώθηκε από τους «πράσινους» λίγο πριν την έναρξη του παιχνιδιού, ωστόσο οι φίλοι των γηπεδούχων τον αποδοκίμασαν στο ημίχρονο.

Οι Ρώσοι ήταν μπροστά στο σκορ με 57-33 και ο Έλληνας προπονητής θέλησε να πάρει τάιμ άουτ για να οργανώσει την τελευταία επίθεση της ομάδας του.

Η κίνηση του Ιτούδη σε συνδυασμό με το κακό ξεκίνημα του Παναθηναϊκού, οδήγησε τον κόσμο που βρέθηκε στο ΟΑΚΑ να προχωρήσει σε αποδοκιμασίες.