Μπάγερν - Ζαλγκίρις 74-65: «Γκάζωσε» στο τέλος και νίκησε (highlights)

Η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε με σκορ 74-65 της Ζαλγκίρις Κάουνας στη Βαυαρία ανεβάζοντας την απόδοσή της στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα βάζοντας υποψηφιότητα ξανά για την πρώτη οκτάδα

Την όγδοη νίκη της στην EuroLeague πήρε ο Μπάγερν που κέρδισε με 74-65 τη Ζαλγκίρις Κάουνας στο Μόναχο και μπήκε ξανά στο… παιχνίδι της οκτάδας.

Οι Βαυαροί τα… βρήκαν σκούρα στην αρχή από τους μαχητικούς Λιθουανούς (34-33 ημίχρονο), αλλά στη συνέχεια με τους Λούσιτς και Γιάραμαζ να δίνουν λύσεις κατάφεραν να επιβάλουν το παιχνίδι τους.

Προηγήθηκαν με 14 πόντους (72-58 στο 34’) και καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν το… κάτι παραπάνω για να κάνουν την ανατροπή, έφτασαν στην επικράτηση με το τελικό 74-65.

Τα δεκάλεπτα: 16-15, 34-33, 61-54, 74-65

ΜΠΑΓΕΡΝ (Τρινκιέρι): Ουάιλερ-Μπαμπ 3 (1), Τόμας 4 (2/2 δίποντα), Ουόλντεν 9 (1), Ρίβερς 5, Χάντερ 3, Γιάραμαζ 16 (3), Λούσιτς 12 (3), Ομπστ 11 (3), Ρούμπιτ 11 (3/4 τριποντα, 7 ριμπάουντ), Σίσλο, Ραντόσεβιτς.

ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ (Ζντοβτς): Ουέμπστερ 10 (1), Μπλάζεβιτς 7, Λεκαβίτσιους 10 (4/7 δίποντα), Νίμπο 14 (6/8 δίποντα, 9 ριμπάουντ), Γιανκούνας 3, Μιλάκνις 5 (1), Στρέλνιεκς 1, Κάβανο 5 (1), Γκιφάι 3, Ουλάνοβας 4