Ζενίτ - Ρεάλ 71-75: Πολύτιμο «διπλό» στην Αγία Πετρούπολη η «βασίλισσα» (vid)

Η Ρεάλ νίκησε στην Αγία Πετρούπολη 75-71 τη Ζενίτ, δείχνοντας χαρακτήρα στο τέλος

Μετά από μια σκληρή μονομαχία στην Αγία Πετρούπολη, η Ρεάλ δείχνοντας χαρακτήρα κέρδισε τη Ζενίτ με 75-71. Στο πρώτο ημίχρονο οι Μαδριλένοι ήταν καλύτεροι και είχαν το προβάδισμα, όμως στην επανάληψη οι Ρώσοι ανέβασαν στροφές και πήραν εκείνοι κεφάλι στο σκορ. Στα τελευταία λεπτά ωστόσο, η «βασίλισσα» βρήκε τις λύσεις και πήρε το πολύτιμο αυτό «διπλό».

Ταβάρες και Ντεκ κορυφαίοι της Ρεάλ. Απ΄ τη Ζενίτ πρώτοι σκόρερ οι Πάνγκος και Μπαρόν.

Η Ρεάλ είχε νικήσει και στο ματς του α΄ γύρου, οπότε θα έχει το πλεονέκτημα σε πιθανή ισοβαθμία.

Τα δεκάλεπτα: 13-24, 29-38, 58-52, 71-75

ΖΕΝΙΤ (Πασκουάλ): Ζακχάροφ, Πάνγκος 14 (7ασ), Φριντζόν, Χόλινς 9, Τόμας 9 (6ρ), Μπαρόν 12 (3ασ), Κβοστόφ, Τρούσκιν, Ζούμπκοφ 2, Πόιθρες 11, Πονίτκα 10 (7ρ), Μπλακ 4.

ΡΕΑΛ (Λάσο): Κοζέρ 6, Αμπάλντε 3, Τάιους 2, Λαπροβίτολα 7, Αλοσέν 8, Ντεκ 15, Γκαρούμπα 2, Κάρολ 6, Ταβάρες 16 (9ρ), Τόμπκινς 4, Τέιλορ 6 (5ρ).