Οι φάσεις που αδικήθηκε ο Ολυμπιακός (vid)

Δείτε το βίντεο με τις χαρακτηριστικές φάσεις στις οποίες αδικήθηκε ο Ολυμπιακός κόντρα στην Μπαρτσελόνα

Ο Ολυμπιακός έχει εύλογα παράπονα από τους διαιτητές της αναμέτρησης του με την Μπαρτσελόνα, όπου ιδίως στην τελευταία περίοδο αδικήθηκε, με αποκορύφωμα την 2η τεχνική ποινή στον Γιώργο Μπαρτζώκα που σήμανε την αποβολή του.

Δεν είναι όμως μόνο αυτή η φάση…

Στον Ολυμπιακό έχουν έντονα παράπονα για το 5ο φάουλ που δόθηκε στον Έλις δύο λεπτά πριν το φινάλε, με τον Κούριτς να κάνει φλόπινγκ που είναι τεχνική ποινή.

Διαμαρτύρονται επίσης για το φάουλ που έχει δοθεί στο 74-72 στα 45΄΄ και ενώ ο Ολυμπιακός έχει πάρει το ριμπάουντ, στον Τζένκινς πάνω στον Μίροτιτς που τον στέλνουν στις βολές, καθώς επίσης και για φάουλ πάνω στον Σπανούλη στο τελευταίο σουτ στα 6 δευτερόλεπτα.