Ολυμπιακός-Αρμάνι 86-75: Μεσίνα: «Ο Ολυμπιακός άξιζε τη νίκη»

Στην ανωτερότητα του Ολυμπιακού και στο καλό δεύτερο ημίχρονο των γηπεδούχων στάθηκε ο τεχνικός της Αρμάνι Μιλάνο, Έτορε Μεσίνα κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου

Ο Ολυμπιακός νίκησε 86-75 την Αρμάνι Μιλάνο στο ΣΕΦ και ο Έτορε Μεσίνα παραδέχθηκε πως οι Πειραιώτες άξιζαν τη νίκη. Ο Ιταλός κόουτς των Λομβαρδών εστίασε στο δεύτερο ημίχρονο, εκεί όπου οι γηπεδούχοι έκαναν την αντεπίθεση τους, τονίζοντας τα παρακάτω:

«Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό, άξιζε τη νίκη, έκανε ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο. Εκεί κρίθηκε το ματς. Δεν παίξαμε την συνηθισμένη άμυνά μας, τους αφήσαμε να σκοράρουν εύκολους πόντους και να μπουν στην ρακέτα μας.

Έτσι πήραν την διαφορά και τη νίκη. Πρέπει να το αφήσουμε πίσω μας και να προχωρήσουμε. Θα δω το βίντεο του παιχνιδιού και θα καταλάβω τι έγινε, τώρα δεν μπορώ να σας πω ακριβώς τι πήγε λάθος», ανέφερε στη συνέντευξη Τύπου ο Μεσίνα.