Γ΄ Εθνική μπάσκετ: Το Π. Φάληρο στην παράταση το Ληξούρι

Σημαντικές νίκες για Χαλκίδα, Κρόνο, Νίκη Βόλου και Αίολο Τρικάλων 

Γ΄ Εθνική μπάσκετ: Το Π. Φάληρο στην παράταση το Ληξούρι

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1ος Όμιλος

Π. Φάληρο-Ληξούρι 67-65 (κ.α. 59-59)

Παναχαϊκή-Κορωπί 75-59

Άρης Νίκαιας-Ερμιόνη 94-66

ΣΔΥ Τρίπολης-Γλαύκος 63-74

Αχαγιά 82-Ακράτα 67-57

Ηλυσιακός-Χαλάνδρι 74-63 (κ.α. 58-58)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΚΑΟ Κορίνθου 68-75

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Π. Φάληρο, Κόρινθος 15, Ληξούρι, Κορωπί, Ηλυσιακός 14, Αχαγιά 13, Παναχαϊκή, Άρης Νικ., Γλαύκος 12, Ν. Κηφισιά 11, Χαλάνδρι 10, Ερμιόνη, Ακράτα 9, Τρίπολη 8.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15/12): Κορωπί – Άρης Νικ., Ερμιόνη – Π. Φάληρο, Ληξούρι – Τρίπολη, Γλαύκος – Ν. Κηφισιά, Ακράτα – Παναχαϊκή, Χαλάνδρι – Αχαγιά, Κόρινθος – Ηλυσιακός.

2ος Όμιλος

ΑΚ Χαλκίδας-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 70-64

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΑΟΚ Χανιά 93-66

Βούρειος ΑΟΛ Χίου-Μίλων 67-62

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ένωση Ιλίου 71-53

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ερμής Σχηματαρίου 68-51

Αργοναύτης Τριγλίας-Αίαντας Αυλίδας 95-67

Πέρα-Άρης Θήβας 77-67

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αργοναύτης, Κρόνος 14, ΕΦΑΟΖ, Χαλκίδα, Τα Φανάρια, Ίλιον 13, Μίλων, Άρης Θηβ., Ερμής, Πέρα 12, ΦΕΑ, Χανιά 11, Βούρειος 10, Αίαντας 8.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15/12): Τα Φανάρια – Κρόνος, Ίλιον – ΕΦΑΟΖ, Ερμής – Αργοναύτης, Αίαντας – Πέρα, Μίλων – Χαλκίδα, Χανιά – Βούρειος, Άρης Θηβ. – ΦΕΑ.

3ος Όμιλος

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Μελίκη 61-62

Αετοί Βέροιας-Ολυμπιακός Βόλου 61-72

Αναγέννηση Καρδίτσας-Τιτάνες Παλαμά 74-65

Αίολος Τρικάλων-ΣΚ Ιωάννινα 71-66

Αριστοτέλης-Αριδαία 71-60

Νίκη Βόλου-Ίκαροι Τρικάλων 79-78

Ρεπό: Φαίακας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Νίκη 15, Αίολος 14, Ιωάννινα 13, Μελίκη, Τιτάνες 12, Αναγέννηση, Αετοί, ΑΓΣΙ 11, Ίκαροι, Ολυμπιακός Β., Αριστοτέλης 10, Αριδαία 8, Φαίακας 7.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15/12): Ολυμπιακός Β. – Αναγέννηση, Τιτάνες – Αίολος, Ιωάννινα – Φαίακας, Αριδαία – Αετοί, Ίκαροι – Αριστοτέλης, Μελίκη – Νίκη.

4ος Όμιλος

Μ. Αλέξανδρος-Μακεδονικός 74-78

ΜΕΝΤ-Ίκαροι Σερρών 73-64

ΔΕΚΑ-Ασπίς Ξάνθης 88-68

Κένταυρος-Απόλλων Καλαμαριάς 96-92

Πανσερραϊκός-Ελπίς Αμπελοκήπων 72-63

Λεύκιππος-Ζέφυρος 02 76-67

Ρεπό: Μαντουλίδης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Λεύκιππος 14, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός 13, Ίκαροι, ΜΕΝΤ, Κένταυρος 12, ΔΕΚΑ, Ελπίς, Μ. Αλέξανδρος 11, Ασπίς 10, Απόλλων 9, Ζέφυρος 8, Μαντουλίδης 7.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15/12): Ασπίς – Μαντουλίδης, Απόλλων – Πανσερραϊκός, Ελπίς – ΜΕΝΤ, Ζέφυρος – ΔΕΚΑ, Μακεδονικός – Λεύκιππος, Ίκαροι – Μ. Αλέξανδρος.

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας