Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής Μπάσκετ

Όλη η δράση σε Νότο και Βορρά

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής Μπάσκετ

Για τη 15η αγωνιστική της Γ Εθνικής είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

1ος Όμιλος

Καλαμάτα – Κεραυνός Αιγίου 52-47

Αχαγιά – Ιωνικός ΝΦ (77-77 κ.α.) 86-87

Ηλυσιακός – Λέοντας 77-67

ΝΕΟ Ληξούριο – Πέρα 73-66

Αιγάλεω – Έσπερος ΑΟΠΑ 94-66

Ακράτα – Ν. Κηφισιά 70-79

Άρης Νικαίας – Μεγαρίδα 77-75

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αιγάλεω 30, Ιωνικός ΝΦ 28, Μεγαρίδα 27, Αχαγιά 26, Ηλυσιακός 23, Ακράτα 22, Πέρα, Άρης Νικαίας, Κηφισιά, Ληξούρι 21, Κεραυνός Αιγίου, Έσπερος Πατρών, Καλαμάτα 19, Λέοντας 17.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(17/2): Ιωνικός ΝΦ – Καλαμάτα, Λέοντας – Αχαγιά, Πέρα – Ηλυσιακός, Έσπερος ΑΟΠΑ – ΝΕΟ Ληξούριο, Ν. Κηφισιά – Αιγάλεω, Άρης Νικ. – Ακράτα, Κεραυνός Αιγ. – Μεγαρίδα.

2ος Όμιλος

ΚΑΠ – Καλλιθέα Ρ. 89-72

ΟΦΗ – Άρης Θήβας 76-53

Αργοναύτης Ρ.- Έξω Παναγίτσα 79-46

ΚΑΟ Μελισσίων – Δειλινό 78-67

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Ερμής Σχημ. 71-62

Κορωπί – ΒΑΟΛ 89-70

Aύριο: Βοηθητικό ΣΕΦ 19:00 Ίκαρος Νέας Σμύρνης- Λοκρός Αταλάντης (Κωνσταντινίδου-Σοφιανόπουλος)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΟΦΗ 28, Μελίσσια 27, Αργοναύτης Ραφήνας 26, ΕΦΑΟΖ 26, Λοκρός Αταλάντης 25, Κορωπί 25, Ερμής Σχηματαρίου 22, ΒΑΟΛ Χίου 21, Άρης Θήβας 21, Ίκαρος Νέας Σμύρνης 20, ΚΑΠ 20, Έξω Παναγίτσα 18, Καλλιθέα 18 , Δειλινό 15.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(17/2): Άρης Θήβας-ΚΑΠ, Λοκρός Αταλ.-ΟΦΗ, Έξω Παναγίτσα-Ίκαρος Νέας Σμύρνης, Δειλινό-Αργοναύτης Ρ., Ερμής Σχηματαρίου-ΚΑΟ Μελισσίων, Κορωπί-Ζωγράφου, Καλλιθέα Ρ.-ΒΑΟΛ.

3ος Όμιλος

ΑΟΚ Βέροιας-Δόξα Λευκάδας 48-89

ΑΟ Καλαμπάκας-Νικόπολη Πρέβεζας 74-67

ΓΑΣ Μελίκης-ΠΑΣ Γιάννινα 41-85

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Εύαθλος Πολυκάστρου 51-47

Τιτάνες Παλαμά-Μαντουλίδης 95-87

Πρωτέας Γρεβενών-Ολυμπιακός Βόλου 84-66

Ρεπό: Ίκαροι Τρικάλων

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Πρωτέας Γρεβενών 27, Δόξα Λευκάδας 26, ΠΑΣ Γιάννινα, ΑΓΣ Ιωαννίνων 25, Τιτάνες Παλαμά 21, Ικαροι Τρικάλων, Μαντουλίδης, Εύαθλος Πολυκάστρου 20, Ολυμπιακός Βόλου, ΑΟ Καλαμπάκας, ΓΑΣ Μελίκης 18, ΑΟΚ Βέροιας, Νικόπολη Πρέβεζας 16.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(17/2): Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΟΚ Βέροιας, ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟ Καλαμπάκας, Εύαθλος Πολυκάστρου-ΓΑΣ Μελίκης, Μαντουλίδης-ΑΓΣ Ιωαννίνων, Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Παλαμά, Ίκαροι Τρικάλων-Πρωτέας Γρεβενών.

4ος Όμιλος

ΜΕΝΤ-ΠΣ Ευκαρπίας 71-89

Αστέρας Σίνδου-Λεύκιππος Ξάνθης 60-69

ΑΟ Πολυγύρου-Απόλλων Καλαμαριά 71-63

ΒΑΟ-Μακαμπή 71-67

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ασπίδα 81-70

Αίας Ευόσμου-ΔΕΚΑ 67-62

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Ζέφυρος 77-79

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΠΣ Ευκαρπίας 28, ΓΑΣ Κομοτηνή 26, ΑΟ Πολυγύρου 25, ΔΕΚΑ, Λεύκιππος Ξάνθης, Ζέφυρος 24, Αίας Ευόσμου, ΜΕΝΤ 23, Ασπίδα Ξάνθης, Απόλλων Καλαμαριάς 22, ΒΑΟ, Αστέρας Σίνδου 20, Μακαμπή 19, ΠΟ Νέων Μουδανιών 15.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(17/2): Λεύκιππος Ξάνθης-ΜΕΝΤ, Απόλλων Καλαμαριάς-Αστέρας Σίνδου, Μακαμπή-ΑΟ Πολυγύρου, Ασπίδα Ξάνθης-ΒΑΟ, ΔΕΚΑ-ΓΑΣ Κομοτηνή, ΠΟ Νέων Μουδανιών-Αίας Ευόσμου, ΠΣ Ευκαρπίας-Ζέφυρος.

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ