Τα αποτελέσματα στη Γ΄ Εθνική μπάσκετ

Η δράση και στους 4 ομίλους 

Τα αποτελέσματα στη Γ΄ Εθνική μπάσκετ

Στις αναμετρήσεις για την 9η αγωνιστική στη Γ’ Εθνική είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Καλαμάτα - Ακράτα 64-58

Αχαγιά - Αιγάλεω 71-88

Ηλυσιακός - Ληξούρι 83-65

Μεγαρίδα - Πέρα 77-58

Κεραυνός Αιγίου - Άρης Νίκαιας 70-64

Ιωνικός ΝΦ- Ν. Κηφισιά 94-66

Λέοντας - Έσπερος ΑΟΠΑ 32-49

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αιγάλεω 18, Μεγαρίδα,Ιωνικός ΝΦ 17, Αχαγιά 15, Ηλυσιακός 14, Ν. Κηφισιά, Πέρα, Ακράτα, Κεραυνός Αιγίου 13, Έσπερος Π. 12, Λέοντας, Καλαμάτα 11, Ληξούρι 10, Αρης Νίκαιας 9.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23/12): Αιγάλεω – Καλαμάτα, Ληξούρι – Αχαγιά, Ηλυσιακός – Μεγαρίδα, Ακράτα – Κεραυνός Αιγίου, Αρης Νικαίας – Ιωνικός ΝΦ, Κηφισιά – Λέοντας, Εσπερος Πατρών – Πέρα

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Καλλιθέα Ρόδου - Κορωπί 73-77

ΚΑΠ – ΕΦΑΟΖ 70-81

ΟΦΗ – Μελίσσια 98-108 (84-84 κ.α., 93-93 α’ παρ.)

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Αργοναύτης 60-53

ΒΑΟΛ – Έξω Παναγίτσα 95-77

Αρης Θήβας – Ερμής Σχηματαρίου 81-77

Λοκρός Αταλάντης – Δειλινό 91-56

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΟΦΗ 17, Λοκρός, Μελίσσια 16, Αργοναύτης, ΕΦΑΟΖ 15, Κορωπί, Ικαρος Ν. Σμύρνης 14, ΒΑΟΛ, Αρης Θήβας, Ερμής Σχηματαρίου 13, ΚΑΠ 12, Εξω Παναγίτσα, Καλλιθέα Ρ. 11, Δειλινό 9.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23/12): Μελίσσια – ΚΑΠ, Αργοναύτης Τριγλίας – ΟΦΗ, Ικαρος Ν. Σμύρνης – ΒΑΟΛ, ΕΦΑΟΖ – Ικαρος Καλλιθέας, Κορωπί – Αρης Θήβας, Ερμής Σχηματαρίου – Λοκρός Αταλάντης, Δειλινό – Εξω Παναγίτσα

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟΚ Βέροιας - Πρωτέας Γρεβενών 48-58

ΑΟ Καλαμπάκας - Τιτάνες Παλαμά 57-64

ΓΑΣ Μελίκης - ΑΓΣ Ιωαννίνων 61-76

Δόξα Λευκάδας – Ίκαροι Τρικάλων 75-63

Νικόπολη Πρέβεζας - Ολυμπιακός Βόλου 74-84

ΠΑΣ Γιάννινα - Μαντουλίδης 80-62

Ρεπό: Εύαθλος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Δόξα Λευκάδας, ΠΑΣ Γιάννινα, Πρωτέας Γρεβενών 15, ΑΓΣΙ 14, Ολυμπιακός Β., Μαντουλίδης 13, Εύαθλος, Τιτάνες, ΓΑΣ Μελίκης 12, Ικαροι Τρικάλων, ΑΟΚ Βέροιας 11, ΑΟ Καλαμπάκας 10, Νικόπολη 9.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23/12): Τιτάνες Παλαμά - ΑΟΚ Βέροιας, ΑΓΣΙ - ΑΟ Καλαμπάκας, Πρωτέας Γρεβενών - Δόξα Λευκάδας, Ικαροι Τρικάλων - Νικόπολη Πρέβεζας, Ολυμπιακός Βόλου - ΠΑΣ Γιάννινα , Μαντουλίδης – Εύαθλος, Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΜΕΝΤ - Αίας Ευόσμου 84-90 (κ.α. 80-80)

Αστέρας Σίνδου - ΓΑΣ Κομοτηνή 68-56

ΑΟ Πολυγύρου - ΒΑΟ 90-88 (κ.α. 77-77)

Ζέφυρος - Μακαμπή 72-63

ΠΣ Ευκαρπίας - ΠΟ Ν. Μουδανιών 105-47

Λεύκιπος Ξάνθης - ΔΕΚΑ 75-66

Απόλλων Καλαμαριάς - Ασπίδα Ξάνθης 59-67

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΠΣ Ευκαρπίας 16, ΑΟ Πολυγύρου 16, ΜΕΝΤ 15, ΓΑΣ Κομοτηνή 15, Αίας Ευόσμου 14, ΔΕΚΑ 14, Λεύκιπος Ξάνθης 14, Ασπίδα Ξάνθης 14, Απόλλων Καλαμαριάς 14, Ζέφυρος 13, ΒΑΟ 12, Αστέρας Σίνδου 12, Μακαμπή 11, ΠΟ Νέων Μουδανιών 9.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23/12): ΓΑΣ Κομοτηνή -ΜΕΝΤ, ΒΑΟ - Αστέρας Σίνδου, ΑΟ Πολυγύρου - Ζέφυρος, Αίας Ευόσμου - ΠΣ Ευκαρπίας, ΠΟ Νέων Μουδανιών -Λεύκιπος Ξάνθης, ΔΕΚΑ - Απόλλων Καλαμαριάς, Ασπίδα Ξάνθης - Μακαμπή.

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ