Περιστέρι - Πανιώνιος 74-71: Επέστρεψε στις νίκες με Γκρέι

Το Περιστέρι νίκησε δύσκολα τον Πανιώνιο με 74-71, με την ομάδα της Νέας Σμύρνης να βάζει δύσκολα στους γηπεδούχους,

Ο Πανιώνιος έβαλε δύσκολα στο Περιστέρι, είχε το προβάδισμα στο σκορ στη τέταρτη περίοδο, με το παιχνίδι να κρίνεται στο τέλος στις λεπτομέρειες. Το σκορ ήταν 69-69 στο 39', αλλά στη συνέχεια ο Μπεν Μπέντιλ ήταν ψύχραιμος από την γραμμή των βολών, καταφέρνοντας με αυτόν τον τρόπο να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.

Το Περιστέρι, το οποίο σημείωσε την όγδοη νίκη του σε εννέα αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, είχε για πρώτο σκόρερ στην αναμέτρηση τον Στίβεν Γκρέι. Τέλειωσε το ματς έχοντας 19 πόντους (8/12 δίποντα, 1/5 τρίποντα) σε 32 λεπτά.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 38-34, 52-51, 74-71

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Πεδουλάκης): Βασιλόπουλος 6 (1), Γκρέι 19 (8/12 δίποντα, 1/5 τρίποντα), Σίρκο 12 (2), Ντάνιελ 8 (6 ριμπάουντ), Κάλαχαν 10 (1 τρίποντο, 6 ασίστ), Μουράτος 2, Σκορδίλης 4, Αγραβάνης, Μπέντιλ 13 (1 τρίποντο, 10 ριμπάουντ).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Οικονόμου): Παπαντωνίου 7 (1/4 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 5 λάθη), Μπέρι 27 (6/13 τρίποντα), Τέιλορ 8 (14 ριμπάουντ), Χάρις 9 (3), Σίνγκλερ 16 (3/4 τρίποντα, 7 ριμπαόυντ), Καμαριανός, Δίπλαρος 2, Καμπερίδης, Όστιν 2.

Τα ομαδικά στατιστικά του Περιστερίου: 19/42 δίποντα, 6/19 τρίποντα, 18/23 βολές, 30-11 ριμπάουντ, 19 ασίστ, 9 λάθη, 7 κλεψίματα, 1 κόψιμο.

Τα ομαδικά στατιστικά του Πανιωνίου: 10/28 δίποντα, 13/32 τρίποντα, 12/19 βολές, 34-11 ριμπάουντ, 12 ασίστ, 15 λάθη, 4 κλεψίματα, 3 κοψίματα.