Περιστέρι - ΠΑΟΚ 91-73: «Πάτησε γκάζι» στο β’ μέρος

Το Περιστέρι βελτίωσε την εικόνα του στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε με 91-73 του ΠΑΟΚ σε αγώνα για το τουρνουά «Νίκος Φάσουρας»

Το Περιστέρι ήταν ανώτερο και επικράτησε άνετα του ΠΑΟΚ με 91-73 στον δεύτερο αγώνα για το τουρνουά στη μνήμη του Νίκου Φάσουρα, που διεξάγεται στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου».

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν μαζί στο σκορ με τους παίκτες να ψάχνονται ακόμα στο παρκέ.

Το σκηνικό όμως άλλαξε στο τρίτο δεκάλεπτο με τους «οικοδεσπότες» του τουρνουά να ανεβάζουν στροφές και με πρωταγωνιστή τον Φρανσίσκο στην επίθεση να ξεφεύγουν στο σκορ.

Η διαφορά έφτασε και στους 19 πόντους (89-70), δείγμα της υπεροχής του Περιστερίου στο δεύτερο μισό του αγώνα με την ομάδα του Βασίλη Σπανούλη να παίρνει εύκολα τη νίκη.
Τα δεκάλεπτα: 23-23, 43-43, 69-59, 91-73

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Σπανούλης): Τζούστον 6, Μπίλαν 7, Φρανσίσκο 24 (4), Μωραΐτης 15 (3), Ραντάνοβ 1, Πουλιανίτης 4, Ντένμον 7 (1), Κασελάκης 5 (1), Ντέιβις 17 (2), Γκιουζέλης 3 (1), Ζουγρής 2, Σταυρακόπουλος

ΠΑΟΚ (Λυκογιάννης): Φράνκε 3 (1), Ντάρκο-Κέλι 7 (1), Ράιλι 5 (1), Τσιακμάς 3 (1), Χαντς 22 (2), Μαργαρίτης 3, Πόλεϊ 13 (3), Σλαφτσάκης 2, Χρηστίδης 1, Καμπερίδης, Σαλούστρος 2, Ρένφρο 12