Φιλική του ΠΑΟΚ επί της ΑΕΚ (vid)

Με 81-79 νίκησε ο ΠΑΟΚ την ΑΕΚ το μεσημέρι της Τετάρτης (14/9) σε φιλική αναμέτρηση στο «PAOK Sports Arena».

Στο τελευταίο λεπτό κατάφερε να κερδίσει ο ΠΑΟΚ την ΑΕΚ σε φιλική αναμέτρηση στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο τελευταίο λεπτό με τρίποντο του Φρέιζερ (78-79) όμως ο ΠΑΟΚ πήρε τελικά τη νίκη χάρη σε γκολ-φάουλ του Χαντς ενώ απέμεναν 44.3"!

Από τον ΠΑΟΚ ξεχώρισαν οι Χαντς με 15 πόντους και ο Φράνκε - που ενσωματώθηκε στις 12/9 στην ομάδα - με 12 πόντους, με τον Άρη Λυκογιάννη να βλέπει την ομάδα του πετυχαίνει την τρίτη της νίκη σε ισάριθμους αγώνες.

Για την ΑΕΚ κορυφαίοι ήταν ο Περσίδης με 21 πόντους και ο Φρέιζερ με 17, με τον Ηλία Καντζούρη να έχει ακόμα ελλείψεις αφού δεν έχει ενσωματωθεί ακόμα ο Μάντσεν, ενώ ο Φλιώνης συνεχίζει το πρόγραμμα αποθεραπείας του. Ο ΜακΓκρίφ δεν αγωνίστηκε γιατί έχει χάσει προπονήσεις και ο Μίτσελ έπαιξε μόνο στο δεύτερο μέρος.

Δεκάλεπτα: 20-16, 46-40, 61-63, 81-79

ΠΑΟΚ (Λυκογιάννης): Φράνκε 12, Ντάρκο-Κέλι 5, Ράιλι 9, Τσιακμάς 3, Χαντς 15, Μαργαρίτης 4, Πόλεϊ 7, Σλαφτσάκης 5, Χρηστίδης 5, Κωνσταντινίδης 5, Καμπερίδης, Σαλούστρος 5, Ρένφρο 6.

ΑΕΚ (Καντζούρης): Κόνιαρης 2, Φρέιζερ 17, Πετρόπουλος 4, Φιλιππάκος 8, Περσίδης 21, Μαυροειδής, Παπαδάκης 3, Ουίλιαμς 9, Μίτσελ, Στρέλνιεκς 8, Μητρέλος 7.