Β΄ Εθνική μπάσκετ: Ανέβηκε στην Α2 ο Αίας Ευόσμου - Σώθηκε η Αχαγιά (βαθμολογίες)
Ο Αίας Ευόσμου πανηγύρισε την άνοδο στην Α2 - Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στη Β' Εθνική
Με τους πρωταθλητές γνωστούς στους άλλους 3 ομίλους (Παπάγου, Μεγαρίδα, Ερμής Σχηματαρίου) το ενδιαφέρον σήμερα ήταν επικεντρωμένο στον 4ο Όμιλο. Ο Αίας Ευόσμου πήρε τη νίκη που ήθελε και ανέβηκε κι αυτός στην Α2!
Β' ΕΘΝΙΚΗ
EURO 2024: Σκέφτεται περισσότερους παίκτες η UEFA
1ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγωνιστική)
Εθνικός – Πανελευσινιακός 78-73 παρ.
Έσπερος – Ν. Κηφισιά 103-89
Ένωση Ιλίου – ΦΕΑ 62-97
Πεντέλη – Παπάγου 77-94
Αργοναύτης – Αχαγιά 54-59
Ληξούρι – Φανάρια Νάξου 97-102 (7/5)
Ρεπό: Κόρινθος
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Παπάγου 21-3, ΦΕΑ 19-5, Έσπερος 16-8, Φανάρια Νάξου 15-9, Πανελευσινιακός 12-12, Εθνικός, Ν. Κηφισιά, Ίλιον, Ληξούρι 11-13, Αχαγιά, Αργοναύτης* 10-14, Κόρινθος* 7-17, Πεντέλη* 2-22.
*Mε αστερίσκο οι ομάδες που υποβιβάζονται
2ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγωνιστική)
Άρης Νίκαιας – Δούκας αναβλήθηκε
Αιγάλεω – ΚΑΟ Μελισσίων 98-82
ΟΦΗ – Χανιά αναβλήθηκε
Μεγαρίδα – Ηλυσιακός αναβλήθηκε
Μανδραϊκός – Πρωτέας Βούλας 74-71
Πανιώνιος – ΕΦΑΟΖ 85-86
Π. Φάληρο – Κρόνος Αγ. Δημ. 63-56
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Μεγαρίδα 22-3, Αιγάλεω 21-5, ΕΦΑΟΖ, Πρωτέας 19-7, Χανιά 15-10, Δούκας 12-12, Π. Φάληρο 13-13, Πανιώνιος 11-15, Ηλυσιακός, ΟΦΗ, Άρης Νίκαιας 9-15, Μανδραϊκός 6-19, Κρόνος 6-20, Μελίσσια 5-20.
3ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγωνιστική)
Αίολος Τρικάλων – Ίκαροι Τρικάλων 77-72
Αναγέννηση Καρδίτσας – Πρωτέας Γρεβενών 63-56
Έσπερος Λαμίας – ΑΓΣΙ 68-63
Ολυμπιακός Βόλου – Μελίκη 77-43
Ιωάννινα ΣΚ – Δόξα Λευκάδας 65-71
Ερμής Σχηματαρίου – Τιτάνες Παλαμά 77-66
Ρεπό: Νίκη Βόλου
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ερμής Σχηματαρίου 21-3, Αίολος Τρικάλων 20-4, Έσπερος Λαμίας, Δόξα Λευκάδας, Ίκαροι Τρικάλων 16-8, ΑΓΣΙ 13-11, Νίκη Βόλου 11-13, Πρωτέας Γρεβενών, Αναγέννηση Καρδίτσας, Ολυμπιακός Βόλου 9-15, Ιωάννινα*, Τιτάνες Παλαμά* 7-17, Μελίκη* 2-22.
*Mε αστερίσκο οι ομάδες που υποβιβάζονται
4ος ΟΜΙΛΟΣ (29η αγωνιστική)
Λεύκιππος Ξάνθης – Ερμής Λαγκαδά 78-63
Αίας Ευόσμου – ΧΑΝΘ 67-39
Πανσερραϊκός – ΜΕΝΤ 68-50
Ευκαρπία – Μαχητές 75-88
ΚΑΟΧ – Αρετσού 43-112
Πολύγυρος – Μακεδονικός 72-74
Ρεπό: Γέφυρα, ΓΑΣ Κομοτηνή
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αίας 22-3, Γέφυρα 20-4, Λεύκιππος, Μαχητές 18-7, Μακεδονικός 18-8, Ερμής Λαγκαδά 16-9, Ευκαρπία 15-10, Πανσερραϊκός 13-13, Πολύγυρος, ΧΑΝΘ 10-15, Αρετσού 7-17, Κομοτηνή 4-21, ΜΕΝΤ 3-22, ΚΑΟΧ 1-24.
Τα παιχνίδια της ημέρας
1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 78-73 παρ.
Διαιτητές: Σκαλτσής-Τεφτίκης-Κούλης Χ.
Δεκάλεπτα: 17-12, 37-28, 50-38, 67-67 (κ.α.), 78-73
Εθνικός (Χούμπαυλης): Ραπτόπουλος, Γεωργιάδης 10 (1), Λιβανός 13, Σιδέρης 10, Καρυστινός 8 (2), Παπουτσής 4 (1), Ρεμπάμπης, Βασιλόπουλος 22 (3), Σαούλης, Κασιούμης 11.
Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Νίκου 14 (3), Πουρής, Καράμπελας 25 (8), Σεργιένκο 1, Θεοδοσίου 8 (1), Κρασάκης 4, Μουμπάρακ 5 (1), Λεγάκης, Παπαφλωράτος 11 (3), Ρεκουνιώτης 4, Μαυρομιχάλης, Δενδρινός.
ΕΣΠΕΡΟΣ - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ 103-89
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Δελαγραμμάτικας-Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα: 25-20, 51-44, 73-69, 103-89
ΠΟΚ Έσπερος (Ταυρόπουλος-Καραδήμας): Κολιός 3, Αγγελόπουλος 21 (3), Οικονόμου 15, Αδαμόπουλος 14, Γκαγκαλούδης 24 (4), Ορφανουδάκης, Τόντουα, Τσολάκης, Ολύμπιος, Καπρής 13, Χαρούνι 11, Τσακίρης 2.
ΑΕ Νέας Κηφισιάς (Λαδικός-Λαγοπόδης): Ιωάννου 15 (1), Μοσχοβίτης 7 (1), Μακρυγιάννης 6 (2), Στεργίου 4, Πετροδημόπουλος 8 (2), Χατζηνικόλας 14, Κουκάκης 20, Μιχαλάκης 6, Κασούρης, Γιακουμής, Καρακώστας 9 (1).
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 62-97
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Χριστοδουλάκης-Λεβεντάκος
Δεκάλεπτα: 13-25, 31-48, 47-75, 62-97
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Σπυρόπουλος 8, Γεροκώστας 7, Φουντάς 13 (2), Μπαρμπαρής 2, Δαρμής 6 (1), Μπέλλας 3 (1), Γκουντόπουλος 2, Δουρουντούς 5, Τσιούμπρης 7, Πανουσόπουλος 5, Κοσμίδης 4, Παπανδρέου.
ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. (Καρατζάς): Καραμίντζος 9 (1), Γιαννόπουλος 6 (2), Δικαιόπουλος 2, Στεργιάκης 22 (2), Αφαλίδης 4, Ζήρος 6 (2), Λίτσος 9 (1), Κοντός 11 (1), Μπίγγος 5 (1), Καραχάλιος 15, Καραλευθέρης 4, Γεωργοπαπαδάκος 4.
ΠΕΝΤΕΛΗ - ΠΑΠΑΓΟΥ 77-94
Διαιτητές: Μπούκας-Κοτσίρης-Βελέντζας
Πεντέλη (Κιτσούλης): Μεσσίνι 23 (3), Νάσσης 29 (2), Ευαγγέλου 6 (2), Μυτσικός 2, Παπαθεοδώρου 2, Θεοχάρης, Λεοντίδης 3 (1), Μαργαρίτης, Νικολάου 2, Αντωνάκης, τουρτουρόπουλος 8, Γάσπαρης 2.
Παπάγου (Κουρής): Παπαζήσης 10 (2), Τρίχας 16 (5), Κόης 17 (5), Καρούζος, Μαράκης 7 (1), Σολωμός, Υφαντής 7, Κασαπίδης, Οικονόμου 5, Παυλίδης 3 (1), Κώτσης 15, Καπόπουλος 14.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΑΧΑΓΙΑ ΄82 54-59
Διαιτητές: Χριστινάκης-Κατσαπρακάκης-Ξυλάς
Δεκάλεπτα: 17-19, 34-31, 45-47, 54-59
Αργοναύτης: Σγούρος 3, Λίτσο 13 (4), Γεραμάνης 11, Ντούσιας, Ζακυνθινός 4, Κορομηλιάς, Μανταλβάνος 7, Μητσάκης 4, Σβάρνας 2, Μπαλαμπάνης, Σταμέλος 8 (2).
Αχαγιά΄82 (Θανάσης Λιόνας): Καφέζας 24 (2), Κωτσαδάμ, Νεόφυτος 13 (1), Καλογιάννης 6 (2), Φραντζής 5, Ταρνάρης, Δαβάνης 7, Λυμπέρης, Ανδρ. Οικονομόπουλος 4.
ΝΕΟΛ-ΑΠΑΣ “Τα Φανάρια” 97-102
Διαιτητές : Τσακαλογιάννης-Καρακάσης-Μακρόπουλος
Δεκάλεπτα : 26-30, 44-50, 62-75, 97-102
ΝΕΟ Ληξουρίου (Τζουγανάτος) : Παππάς 27 (1), Χονδρογιάννης 20 (2), Νιφόρας 12 (2), Συνοδινός, Μαρούλης 10, Τρυφωνόπουλος 13, Βαβάτσικος 13 (1), Ματσούκης, Λουκέρης, Λαμπρόπουλος 2
Φανάρια Νάξου (Βερβαινιώτης) : Μιλεντίγιεβιτς 16 (1), Πολίτης 3 (1), Δόκλης, Ψαρόπουλος 7, Παπάδης 8 (2), Μάκαρης 8, Προδρόμου 27 (5), Χάρος, Βουτηρόπουλος 2, Αναγνωστόπουλος 25, Κατσουλάκος 6
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Αιγάλεω-ΚΑΟ Μελισσίων 98-82
Διαιτητές: Μαυρέλης-Ουσταμπασίδης-Τζίμης
Δεκάλεπτα: 32-19, 54-42, 79-62, 98-82
Αιγάλεω (Ζαβός): Μόρφος, Βάσσης, Ντακούλιας 6(2), Νικολιδάκης 2, Ψημίτης 11(1), Πολέμης 21(1), Καρασταμάτης 20(6), Μαχαίρας 17, Βλάχος 2, Παπαδολιάς 9(1), Ετζιάκα 10(1)
Μελίσσια: Πρόφκα 12(1), Στεργίου Μ 11(1), Πανέρης, Στεργίου Δ 5, Κοντός Ι, Κοντός Γ 4, Μαλτέζος 13(1), Μπακέας 25(6), Ντζαμαρας, Βαλιώτης 3(1), Δοξάκης 9(1), Πολιτόπουλος
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 85-86
Διαιτητές: Τσαχάκης, Καλογριάς, Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 20-23, 43-44, 61-61, 85-86.
Πανιώνιος ΓΣΣ (Παντελάκης, Μαρούδης): Μπένος 11, Κολσούζογλου, Λάζαρης 2, Μπελίτσης 9 (1), Σκαρμούτσος, Κυρίτσης 38 (1), Ρουμελιώτης 9 (3), Λυκογιάννης Χ. 9 (1), Λιαράκος, Βασιλακάκης 5 (1), Αλεξάκης 2, Τρύφωνας.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος, Ζωηρού): Τουμαζάτος, Μπιλάλης 10 (1), Βάρσος 18 (3), Μαγκουνής 13 (1), Κριζέας 9 (3), Καλλιτζάκης 19 (4), Ροζακέας, Μέξης 8, Σταύρου-Λειβαδίτης, Ανδρεόπουλος 3, Χατζής 6 (2), Βασιλάκης.
Μανδραϊκός-Πρωτέας 74-71
Διαιτητές: Βούλας Καραβίτης-Χρηστίδης Π.-Αυγερινός
Μανδραϊκός (Σπανός-Κωνσταντώνης): Σταματίου 4, Κοψιάς 19 (2), Αλεξανδρόπουλος 13, Τσάμης 9 (1), Θανάσαινας 5 (1), Κωστόπουλος 7 (1), Νουρτσελλάρι 8 (1), Λιούνης 3, Δομπρογιάννης 6
Πρωτέας Βούλας (Τερζής): Δενδρινός 9 (1), Τσακναρίδης 5, Κυρίλης 17 (4), Ματσάγγος 9 (2), Γάργαλης 4 (1), Σκορδάς 11, Μακρής, Καραμαλέγκος 7, Βλάχος 7, Βισνιέβσκι 2
Π. Φάληρο-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 63-56
Διαιτητές: Φασόλης-Σιδερής-Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα: 14-16, 32-28, 48-44, 63-56
Π. Φάληρο: Λιτόπουλος19, Σκόρδος 1, Αγγελόπουλος 5 (1), Κομποδιέτας 11 (3), Σταθόπουλος, Βλασσόπουλος 3 (1), Καλιανιώτης 2, Μπολάτογλου 15 (2), Χαρούνι 7, Καλάβριας
Κρόνος Αγ. Δημητρίου: Γκάτζο 7, Μάραντος 6, Ξιούρας 6 (2), Οικονομίδης 9 (1), Τσαβός 10, Βαρσαμούλης 4, Νάτσος 11 (2), Πιτούλης 1, Δρίβας 2
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 77-66
Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος-Τσάλας
Δεκάλεπτα: 26-14, 41-38, 60-49, 77-66.
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 3 (1), Καρακατσάνης 2, Δουρούκης, Ζαρμακούπης 24 (3), Χατζηγιαννάκης 5 (1), Καλημέρης 8, Βεσκούκης 11 (1), Καρακωνσταντάκης 5 (1), Χάλιος, Δημητριάδης 14 (1), Μπακέας 5 (1), Ζορμπάνος.
Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 3 (1), Μάνος 9 (1), Σφακιανός 5 (1), Ξένος, Φιλιάκης 3 (1), Μανδαλάκης 25 (1), Αρχοντούλης 6, Βλάχος, Κρεμμύδας 2, Τσούμας Σ. 13 (1).
ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 77-72
Διαιτητές: Κατωτικίδης – Τσιρισιμάνης – Αγραφιώτης.
Δεκάλεπτα: 26-13, 45-36, 62-51, 77-72.
Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Μόσιαλος 12 (1), Παππάς 10 (1), Ζώρζος, Κολότσιος 6 (1), Τσιγγενόπουλος 6, Μοσχόπουλος, Ιωάννου 6, Θέος 22 (2), Δέσπος 15.
Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Τσιαβές 13, Παπαχρήστος 11, Κατσαρές 9 (2), Κάδρας 8, Μπουργανός 5 (1), Τριανταφύλλου 19 (2), Αμβράζης 6.
ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 65-71
Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντόγκας, Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 18-20, 37-43, 55-61, 65-71
Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Τσατάλας 18 (1), Ξιούρας 18 (3), Σπηλιόπουλος 11 (3), Πάντσιος 9, Κωνσταντινίδης 4, Γκλίναβος 3 (1), Μπαρτζώκας 2, Σφουγγάρης, Καραμπίνης.
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Τζακόπουλος 4, Κατωπόδης 3 (1), Αργυρός 3 (1), Βαγενάς 10 (1), Κουρτίδης 22 (2), Κεραμάρης 9 (3), Καραγιαννίδης 16, Κοντούδης 4, Λαζάρου.
Έσπερος Λαμίας- Α.Γ.Σ.Ιωαννίνων 68-63
Διαιτητές: Γερακίνης, Μαράμης, Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 12-16, 30-35, 54-45, 68-63
Έσπερος (Σοφογιαννης Ι,Τσουκαλαδελης Ν.): Ρούζιος 4(1), Λάππας 17(3), Τσεσμετζίδης 1, Ευθυμίου, Φύκας 7(1), Πάππος 11(2), Μπακολιάς, Τεπετίδης 18(6), Νέστορας 4, Παπαργυρόπουλος 6, Μαγγελάκης, Αργύρης
Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων (Μητρόπουλος ): Νικόπουλος 12(3), Γκέτακης 8(2), Ιωαννιδης 3(1), Μάντζιος 24, Ψαλτου 16
Ολυμπιακός Βόλου-Μελίκη 77-43
Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Τσιακλής, Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 20-11, 47-22, 67-26, 77-43.
Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγκρής, Νίκολης 4, Γκοντόπουλος 10 (2), Μουρατίδης 17 (2), Αναγνωστόπουλος, 6 (2) Καραμήτσος 6, Ίλτσογλου 8 (2), Σταθούρος 5 (1), Παρασκευάς 8, Γουάμπα 13.
Μελίκη (Θ. Τοπούζης): Μόρας 11, Μωυσίδης, Τζιοβάρας 8 (2), Κυριάκου 8 (2), Στοΐτσης 5 (1), Ντόβας, Εσέρπογλου 2, Ρογγότης, Πεϊμανίδης 9 (3), Αμανατίδης, Αλευρίδης, Γατόπουλος.
Αναγέννηση Καρδίτσας – Πρωτέας Γρεβενών 63-56
Διαιτητές: Παζώλης-Δολγύρας-Γιαννούλης
Δεκάλεπτα: 17-13, 31-25, 48-36, 63-56
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Τουφεξής, Ψυχογυιός 5(1), Πανταζής 2, Γεωργαντζάς 9, Αρκούδας 4, Παπαστολόπουλος 2, Παπακώστας, Οικονόμου 2, Αργύρης 13(3), Αντωνίου 11(3), Καλλιάρας 15
Πρωτέας Γρεβενών: Τζιουβάρας 2, Γρίψιος 9, Κλωνάρας 16, Παλάσκας, Παπαδόπουλος, Σιπητάνος 8(2), Κωνσταντίνου 12(3), Μπόζιαρης 5(1), Μαλιούρας 2, Κυρατζής 2
4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ - ΧΑΝΘ 67-39
Διαιτητές: Πράττος, Δέλλας, Τσαρδούλιας
Δεκάλεπτα: 22-17, 37-25, 50-30, 67-39
Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Μπαλτζόπουλος 3 (1), Αναστασόπουλος 3 (1), Γαλανίδης 5 (1), Μάρουσιτς 2, Κιγμέτογλου 21, Κάντζος 5 (1), Καλαμπάκας 6, Παπαδόπουλος 11, Ρουστένης, Δεληγιώργης 2, Κοτσάνος 9.
ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 8 (1), Επαμεινώνδας, Κυλαντωνίδης 2, Ζιάκκας 4, Ρουκουνάκης 2, Ιωαννίδης 10, Σαρρής, Χιτικούδης 4, Παπαπασχάλης 5, Ιωάννου 4, Δημητρίου, Αλεμδάρ.
Λεύκιππος Ξάνθης – Ερμής Λαγκαδά 78-63
Διαιτητές: Nτούρας, Ζαχαριάδης, Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 11-18, 33-41 , 58-51, 78-63
Λεύκιππος (Bοϊβατόπουλος-Δώδος): Μαραβέγιας 8(2), Kατσαμούρης, Παλλάκης 5(1), Mακαρατζής, Τσιλόγλου 2, Μαυρογιάννης 14(1), Δεληγιάννης 2, Μιντζαρίδης 4, Μανάκας 22(1), Παπαδήμας, Bοιβατόπουλος 3, Χρήστου 18(3)
Eρμής Λαγκαδά (Kυρούδης): Μήνου 7(1), Μητρόπουλος 5(1), Πλιούκας 15(2), Φυλάκης, Kωνσταντινίδης, Γκέλιος 12(1), Καμαριώτης 11(2), Λογοθέτης 12, Μπακάλης 1
Πανσερραϊκός – ΜΕΝΤ 68-50
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Βασιλόπουλος, Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-12, 32-24, 56-41, 68-50
Πανσερραϊκός (Μασλαρινός): Στεφανίδης 14(1), Ντίνος 7, Δατσιάδης 7(1), Γεωργιανός 4, Χριστοδούλου 10, Δημητρακάς 2, Κεραμάρης 3, Ασημάκης 5(1), Γούνας 1, Μπίλιος 12(2), Χαρίτογλου, Παγωνίδης 3
ΜΕΝΤ (Γιοβάννης): Φούρναρης, Ζεϊμπέκης 10(2), Ψευτόγκας 6(1), Ζωγράφος 3, Μιχαηλίδης 10, Αποστολίδης, Τριανταφύλλου, Τοπουζίδης, Πασχαλίδης 12, Κασούρας 9, Νεοχωρίτης
ΠΣ Ευκαρπίας-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 75-88
Διαιτητές: Παπαθανασίου Κ.-Αναστασιάδης Β.-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 17-25, 41-43, 63-65, 75-88
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χαρτόπουλος 8, Κρίτσικας 2, Βογιατζής 7 (1), Τουλούπης 15(1), Φόρογλου 20(4), Βρεττάς 5, Γκαβέζος 13(2), Βουρτζούμης 3(1), Μούμογλου 2.
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζούλης): Γεωργίου 12(2), Ματενίδης 8(2), Παπασάββογλου 10(1), Πετράκης 12(2), Νώτης 18, Καραγιώργος 8(2), Βαιντερλής, Κόνσουλας 12(1), Μπάδης 5(1), Βαζούκης 3(1), Μισαηλίδης.
ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 43-112
Διαιτητές: Σελεβός-Κολοκυθάς-Καντερές
Δεκάλεπτα: 16-23, 26-56, 32-81, 43-112
ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 14(1), Προβατίδης 3(1), Χατζής, Τσαρούχας 2, Μαντζίνος 8, Μπούτσας, Πούλος, Γιαννακόπουλος, Ελευθερούδης 5, Ταμπούρλος 6, Μαυρίδης 3
Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης 2, Βαρίτσης 10(2), Κυφωνίδης 27(1), Καπώνης 16(1), Φουρθιώτης 14(3), Μαυροχορίδης 15(1), Παπανικολάου 6, Βάννη; 16(2), Παπαδόπουλος 8.
ΑΟ Πολυγύρου-Μακεδονικός 72-74
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκίζογλου-Λαδάς
Δεκάλεπτα: 18-20, 29-43, 52-59, 72-74
Πολύγυρος (Τσούρμας): Πιπιλιάρης 9(1), Χαλάτσης 7(1), Βαφειάδης 11, Κουτουξίδης 27(4), Ντινάκης 3(1), Καρασίμος 7(1), Μπόλδογλου, Καντάρκος 8, Κατηρτζίδης, Ιγγλέζος.
Μακεδονικός (Γεροφώτης): Δημητριάδης 16, Αμπαράς 15(1), Ρόπουτης 2, Βαρδής 5(1), Αζίζης 15(4), Στόλης 2, Φωταρούδης, Φλιάτης Ι. 6, Φλιάτης Γ. 6, Γεωργάκης 7.