Β΄ Εθνική μπάσκετ: Τζάμπολ με τον 4ο Όμιλο (αποτελέσματα)

Ξεκίνημα στη Β΄ Εθνική με τον 4ο Όμιλο - Τα αποτελέσματα 

Β΄ Εθνική μπάσκετ: Τζάμπολ με τον 4ο Όμιλο (αποτελέσματα)

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

ΓΑΣ Κομοτηνή - Αίας Ευόσμου 57-95
Ερμής Λαγκαδά - Γέφυρα 59-72
ΧΑΝΘ - Πανσερραϊκός 62-54
ΜΕΝΤ - ΚΑΟΧ 74-66
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων - Πολύγυρος 61-54
Αρετσού - Μακεδονικός 63-80

Ρεπό: Ευκαρπία, Λεύκιππος Ξάνθης

Οι αγώνες αναλυτικά

Ερμής Λαγκαδά - ΚΣ Γέφυρας 59-72
Διαιτητές:
Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου-Αναστασιάδης
Δεκάλεπτα: 19-18, 27-29, 46-51, 59-72
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 6 (1), Κυρούδης, Καμπέρης, Τσακάλης, Πλιούκας 7, Χρυσόπουλος 23 (3), Φυλάκης, Πεχλιβανίδης, Γκέλιος 4, Καμαριώτης 11, Ταουσάνης 2, Λογοθέτης 6.
ΚΣ Γέφυρας (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης 1, Μπρόζος 17 (2), Μπάρμπας, Σαββίδης, Παπαδόπουλος, Ανδρέου 2, Χατζηκυριακίδης 18 (3), Μπένας 11 (2), Καλαϊτζίδης 4, Παπασχάλης, Καλογιαννίδης 19, Σαμανδαράς.

ΧΑΝΘ - Πανσερραϊκός 62-54
Διαιτητές:
Ευφραιμίδης-Ελευθεριάδης-Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 14-18, 29-31, 48-41, 62-54
ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 4 (1), Απαζίδης 4, Αλτίνης 8, Κυλαντωνίδης Π. 10 (2), Ζιάκας 19 (2), Συμεωνίδης 7, Δημητρίου 10, Ρουκουνάκης, Ιωαννίδης, Τσιριλάκης, Χιτικούδης, Ιωάννου.
Πανσερραϊκός (Ποργιόπουλος): Στεφανίδης 19 (3), Ντίνος 4, Δατσιάδης 5, Γεωργιανός 8 (2), Χριστοδούλου 6, Δημητρακάς 5 (1), Κεραμάρης 2, Γκούτζιας, Ασημάκης 1, Μπίλιος 4, Γούνας, Κουμανιώτης.

ΜΕΝΤ - ΚΑΟ Χαλκιδικής 74-66
Διαιτητές:
Ντούρας-Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 24-19, 42-29, 60-50, 74-66
ΜΕΝΤ (Τζιβάνης-Γιοβάννης): Ζεϊμπέκης Α. 3 (1), Ζεϊμπέκης Σ. 3 (1), Ψευτογκάς 9 (3), Ζωγράφος, Μιχαηλίδης 21 (5), Κατσαμούρης 8 (2), Τριανταφύλλου, Στόλης 21, Πασχαλίδης 4, Κάσουρας 5, Σανγκαρέ.
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος): Βαζούκης, Λάσκαρης, Παναγιωτόπουλος, Ράντονιτς 11 (1), Φιλοξενίδης 17 (2), Καραφεύγας, Δεληγιώργης 4, Νταρατάνας, Γκατζιούρας 15 (1), Τύπος 2, Δήμου 5, Ντούνι 12.

ΓΑΣ Κομοτηνή - Αίας Ευόσμου 57-95
Διαιτητές:
Ξενικάκης-Παπαγεωργίου-Λαδάς
Δεκάλεπτα: 21-21, 30-51, 52-73, 57-95
ΓΑΣ Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Κάφκε 3 (1), Κιατίν, Παπανδρεόπουλος 23 (1), Ζεκεριέ 7 (1), Κάλτσος 2, Ναλμπάντης 5 (1), Γκιουζελίδης 8, Χαλήλ 9, Ρίννης.
Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Αναστασόπουλος, Σεκαδάκης 7, Κοτσάνος 7, Ματαλών 14, Γαλανίδης 18 (3), Μάρουσιτς 6, Παναγιώτου, Μπαλτζόπουλος 6, Κιγμέτογλου 17, Κάτζος 5 (1), Καλαμπάκας 15.

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς - Μακεδονικός 63-80
Διαιτητές:
Θεοδώρου-Μπακάλης-Σαρακενίδης
Δεκάλεπτα: 20-23, 35-46, 49-64, 63-80
ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Φλιώνης 1, Βαρύτης 15 (5), Κυφωνίδης 13, Παπαδόπουλος 7 (1), Βάνης 9 (1), Σαμαράς 8 (2), Ντίαθ 10.
Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριάδης, Αμπαράς 20 (4), Ρόπουτης 7 (1), Βαρδής, Γκύζης 8 (2), Αζίζης 16 (4), Φωτιάδης, Κομμάτας, Φλιάτης Ι. 11 (3), Φλιάτης Γ. 7, Γεωργάκης 11, Εμμανουηλίδης.

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων - ΑΟ Πολυγύρου 61-54
Δεκάλεπτα:
23-11, 28-25, 49-48, 61-54
Διαιτητές: Γερακίνης-Γεωργούλης-Δέλλας
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζούλης): Γεωργίου 18 (2), Ματενίδης 10 (2), Πετράκης 5 (1), Νότης 14 (2), Καραγιώργος 3 (1), Κουτσοκώστας 7, Παπασάβογλου, Κόνσουλας Μπάδης 2, Βαϊντερλής 2.
ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας): Λεπτοκαρίδης 5 (1), Πιπιλιάρης, Χαλάτσης 17 (1), Βαφειάδης 2, Κουτουξίδης 19 (1), Καρασίμος 3 (1), Σιόλογκας 1, Καντάρκος 7, Ντινάκης.

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 17/10)
Αίας Ευόσμου-Λεύκιππος Ξάνθης
ΚΣ Γέφυρας-ΓΑΣ Κομοτηνή
Πανσερραϊκός-Ερμής Λαγκαδά
ΠΣ Ευκαρπίας-ΧΑΝΘ
ΑΟ Πολυγύρου-ΜΕΝΤ
Μακεδονικός-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
Ρεπό: ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς, ΚΑΟ Χαλκιδικής