ΑΕΚ - Λιμόζ 82-72: Με ανατροπή νίκησε τους Γάλλους (highlights)

Η Λιμόζ βρέθηκε στο +20, προηγήθηκε με σκορ 59-65 στο 30', αλλά στο τέλος η ΑΕΚ έφτασε στην ανατροπή, παίρνοντας τη νίκη με 82-72.

Σημαντική νίκη στη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ σημείωσε η ΑΕΚ. Η «Ένωση» επικράτησε με 82-72, φτάνοντας στη νίκη ανατροπή στο τέλος. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στο -20 στο 12' (17-37), ήταν πίσω στο σκορ στο 30' (59-65), αλλά στην τελευταία περίοδο, οι παίκτες του Ηλία Καντζούρη έφτασαν στην ανατροπή. Απάντησαν με επί μέρους σκορ 23-7, έκαναν ένα τρομερό τέταρτο δεκάλεπτο και έφτασαν στο θετικό αποτέλεσμα (82-72).

Mεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Ακίλ Μίτσελ, ο οποίος ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 21 πόντους, 9 ριμπάουντ και 5 ασίστ. Αξιοσημείωτο το γεγονός πως οι Γάλλοι ξεκίνησαν το ματς με 9/12 τρίποντα.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-25, 35-42, 59-65, 82-72