Τραυματίστηκε ο Λάρκιν - Αποκλείστηκε η Εφές

Ο Σέιν Λάρκιν τραυματίστηκε στον καρπό στο πρώτο ημίχρονο, η Εφές ήταν παράλληλα κακή και γνώρισε την ήττα στο Κύπελλο από την Νταρουσάφακα (81-71).

Εντός έδρας ήττα από την Αναντολού Εφές, η οποία για το Κύπελλο Τουρκίας έχασε από την Νταρουσάφακα με σκορ 81-71. Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν κακή εμφάνιση, έχοντας άσχημα ποσοστά στην επίθεση, γεγονός το οποίο και τους κόστισε.

Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν αντιμετώπισε και θέμα τραυματισμού. Ο Σέιν Λάρκιν, ο οποίος βρίσκεται σε καταπληκτική κατάσταση τους τελευταίους μήνες, χτύπησε στον καρπό στο πρώτο ημίχρονο και δεν ήταν σε θέση να βοηθήσει περισσότερο την ομάδα του.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-14, 38-39, 58-49, 71-81

ΝΤΑΡΟΥΣΑΦΑΚΑ (Ερνάκ): Μπράουν 22 (8/13 δίποντα, 1/6 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 5 ασιστ, 1 κλέψιμο), Χάμιλτον 16 (6/8 δίποντα, 4/6 βολές, 7 ριμπάουντ), Βεϊσέλογλου 4, Τζόουνς 13 (11 ριμπάουντ), Γκιουλέρ 8, Οζμιζράκ 1, Αγκβά 2, Ντεμίρ 2, Οζντεμίρογλου 6 (1/7 σουτ), Κόλσον 5 (1)

ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ (Αταμάν): Λάρκιν 6 (2/4 σουτ, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 λάθος), Σίνγκλετον 10 (2/11 σουτ, 5 ριμπάουντ), Τουντσέρ, Πλάις 10 (8 ριμπάουντ), Σίμον 22 (7/20 σουτ, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Μπομπουά 14 (1), Σαϊμπίρ, Μπαλμπάι, Γκετσίμ 4, Σανλί 5 (1)