Η Βαλένθια κέρδισε 95-72 εντός έδρας τη Μπέτις πριν τον Ολυμπιακό

Οι «νυχτερίδες» είχαν κορυφαίους παίκτες και πρώτους σκόρερς τους Μότουμ και Ντούμπλιεβιτς

Λίγες ημέρες πριν το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό για την Ευρωλίγκα την Παρασκευή στο ΣΕΦ, η Βαλένθια διέλυσε εντός έδρας την Μπέτις με 95-72, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι «νυχτερίδες» από το πρώτο ημίχρονο, ήταν καλύτερες από τους αντιπάλους τους και με καλή επιθετική λειτουργία τελείωσαν το πρώτο μέρος έχοντας προβάδισμα με 44-35.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, δεν άλλαξε κάτι ιδιαίτερα με τις δύο ομάδες να είναι πολύ καλές επιθετικά και όλα κρίθηκαν στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, όπου η Βαλένθια με επιμέρους σκορ 25-15 έφτασε στη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα με το τελικό 95-72.

Ο Μπροκ Μότουμ και ο Μπόγιαν Ντούμπλιεβιτς ηγήθηκαν στο σκοράρισμα για τους νικητές σκοράροντας από 14 πόντους. Για τους ηττημένους ο άλλοτε παίκτης του Παναθηναϊκού, Έι Τζέι Σλότερ σημείωσε 13.