Τουρκία: Η Μπεσίκτας υπέταξε την Εφές

Η Μπεσίκτας νίκησε την Αναντολού Εφές με 85-77 - Ξεχώρισαν Νίνταμ (18π) και Μίτσελ (15π).

Η Μπεσίκτας σημείωσε σημαντική νίκη στο πρωτάθλημα Τουρκίας. Επικράτησε της Αναντολού Εφές με σκορ 85-77. Ξεχώρισαν οι Νίνταμ (18 πόντοι) και Μίτσελ (15 πόντοι). Για την Εφές, εκτός του Οτούρου, ξεχώρισαν και οι Λάρκιν (18π., 9ας) και Τόμπσον (13π.)

Οι γηπεδούχοι υποχρέωσαν την πρωτοπόρο Εφές σε δεύτερη ήττα σε 12 αγώνες και με τη δική τους ένατη νίκη, ισοβαθμούν με την Καρσίγιακα (νίκησε νωρίτερα με 82-80 στην έδρα της Σάμσουνσπορ) στη 2η θέση της βαθμολογίας, με τη Φενερμπαχτσέ να ακολουθεί (8-3).

Η Μπεσίκτας πήρε τα ηνία από το ξεκίνημα, προηγήθηκε 21-14 στο δεκάλεπτο και ξέφυγε με 39-24 στο 16΄, πριν από το 49-36 του ημιχρόνου.