Ζαμπίνι Μπρνο - Ελευθερία Μοσχάτου 93-45: Συντριβή στην Τσεχία

Η Ελευθερία Μοσχάτου γνώρισε νέα, βαριά ήττα στο EuroCup Γυναικών, αυτή τη φορά από τη Ζαμπίνι Μπρνο με 93-45.

Την τρίτη σερί της ήττα στο EuroCup Γυναικών γνώρισε η Ελευθερία Μοσχάτου, με τη Ζαμπίνι Μπρνο να παίρνει τη νίκη με το βαρύ 93-45.

Η τσέχικη ομάδα πήρε από την πρώτη περίοδο διψήφια διάφορα (21-11) και έκτοτε... πάτησε το γκάζι και εξαφανίστηκε, πετυχαίνοντας 31 πόντους στη δεύτερη περίοδο!

Η Ελευθερία παραμένει στην τελευταία θέση και πλέον τα περιθώρια για την τρίτη θέση έχουν στενέψει επικίνδυνα με ρεκόρ 1-4, την ώρα που η Ζαμπίνι ανέβηκε στο 2-3 και τη δεύτερη θέση.

Για την ελληνική ομάδα προσπάθησε η Ζεκ με 15 πόντους, ούσα η μόνη διψήφια, με τη Μπάικλ να ακολουθεί με 7 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Κορυφαία των νικητριών και του αγώνα η Κνέσεβιτς με 17 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-11, 52-29, 72-41, 93-45

ΖΑΜΠΙΝΙ ΜΠΡΝΟ: Κνέσεβιτς 27 (4 ρ., 3 ασ.), Σενεσάλ 17 (4 ρ.), Ζαπλάτοβα 15 (3 ρ., 6 ασ.), Στουπάλοβα 12 (3 ρ., 5 ασ.), Χάμζοβα 9 (5 ρ., 6 ασ.), Κουκέιν 6 (8 ρ.), Τσεκόβα 3, Μπούρτοβα 2, Σκλεναρόβα 2, Μεζιχοράκοβα.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Ζεκ 15, Λέρι 2 (1/5 σουτ), Νάτσκου 3 (1), Σπαθάρου 3 (1), Σταμούλου, Ταμπάκου 2 (6 ρ.), Μπικλ 7 (1), Κίσερ 7, Πάγκαλος 6 (6 λ.).