Τόφας - Φενέρμπαχτσε 86-95: Πέρασε από την Προύσα

Με τους Χέις και Μότλεϊ κορυφαίους παίκτες η Φενέρμπαχτσε επικράτησε με 95-86 της Τόφας μέσα στην Προύσα για την 6η αγωνιστική της τουρκικής λίγκας.

Η Φενέρμπαχτσε μπορεί να δυσκολεύτηκε για τριάντα λεπτά, αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 95-86 επί της Τόφας μέσα στην Προύσα για την 6η αγωνιστική της τουρκικής λίγκας.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη είχε σε πολύ μεγάλη βραδιά τον Χέις, αλλά και τον Μότλεϊ, οι οποίοι βοήθησαν σημαντικά ώστε η Φενέρ να… πατήσει το γκάζι στην τελευταία περίοδο και να φτάσει στην επικράτηση με το τελικό 95-86.

Μάλιστα με τη νίκη της αυτή η Φενέρμπαχτσε βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με την Εφές Αναντολού.

Ο Χέις είχε 25 πόντους και ο Μότλεϊ 22, ενώ ο Καλάθης είχε 4 πόντους και δεν αγωνίστηκαν οι Ντόρσεϊ, Παπαγιάννης. Από τους γηπεδούχους πρώτος σκόρερ ήταν ο Ουάιλι με 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 19-30, 42-53, 70-74, 86-95