Μπαρτσελόνα-Μπανταλόνα 75-68: Τρίτη νίκη στα φιλικά για τους «μπλαουγκράνα»

Ένα ξέσπασμα στο 3ο δεκάλεπτο ήταν αρκετό για την Μπαρτσελόνα που επικράτησε 75-68 της Μπανταλόνα και έφτασε τις τρεις νίκες σε ισάριθμα φιλικά

Καλά σημάδια έδειξε σε ακόμα ένα φιλικό η Μπαρτσελόνα. Η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους επικράτησε 75-68 της Μπανταλόνα το βράδυ της Κυριακής (30/8) σε φιλικό αγώνα.

Οι «μπλαουγκράνα» πάτησαν… γκάζι στην 3η περίοδο και με ένα σερί 28-10 γύρισαν τούμπα το ματς πανηγυρίζοντας την 3η νίκη σε ισάριθμους αγώνες.

Και σε αυτό το ματς οι Καταλανοί είχαν δυο πρόσωπα, αν κι αυτό μοιάζει λογικό αυτή την περίοδο. Με νέο προπονητή, νέο οργανωτή και νέα φιλοσοφία η Μπάρτσα θα χρειαστεί λίγο καιρό μέχρι να αποκτήσει συνοχή, σίγουρα όμως διαθέτει πολύ ταλέντο για να κερδίζει ακόμη και στις κακές βραδιές της ομάδες σαν τη Μπανταλόνα.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-13, 40-32, 50-60, 68-75