Ένα δεκάλεπτο αρκούσε!

Ο Ολυμπιακός νίκησε τη Δάφνη Αγ. Δημητρίου με 82-68

O Ολυμπιακός επικράτησε με 82-68 της Δάφνης στο κλειστό του Αγίου Δημητρίου και κατέκτησε το τρίτο του ροζ φύλλο αγώνα στην Α1 Γυναικών. Μετά το κοπιαστικό παιχνίδι με την Ντιναμό Κουρσκ για την Ευρωλίγκα, ο Θρύλος είχε να διαχειριστεί την κούραση, δεν ξεκίνησε καλά το ματς και βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο ανέβασε την πίεσή του στην άμυνα, έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 25-7 και κράτησε μέχρι τέλους τη διαφορά. Πρώτη σκόρερ για τον Θρύλο η Τζέσικα Τόμας με 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 21-22, 40-41, 65-48, 82-68

Ολυμπιακός (Παντελάκης): Τόμας 15 (6/8 δίπ., 6 ασ.) Μάζιτς 11 (3/5 δίπ., 6 ριμπ.), Σταμάτη 13 (3/5 τριπ.), Αυτζή 3 (1), Σπυριδοπούλου 6 (3ασ, 2κλ), Παυλοπούλου 13 (2/3 δίπ., 3/3 τριπ., 4 ασ., 4 ριμπ.), Νικολοπούλου 4, Σωτηρίου 5 (1/1 τριπ., 4 ριμπ.), Λίτσι, Τζόνσον 12 (7 ριμπ.), Κοσμά.

Δάφνη Αγίου Δημητρίου (Μπουμπούς): Τζέιμς 11 (1τρ., 6ασ), Αλεξανδρή 2 (6ασ, 3κλ), Σουλτάνη 6 (2), Γούναρη 11 (1), Τσίντομ 24 (11ρ), Μπράουν 14 (1τρ., 8ρ.), Τσίκα, Σακελλαρίδου.