Formula 1: Πρώτη νίκη του Ράσελ στο Ιντερλάγκος!

Ο Τζορτζ Ράσελ ήταν εκείνος που είδε πρώτος την καρό σημαία στην πίστα του Ιντερλάγκος, στο Σάο Πάουλο της Βραζιλίας πανηγυρίζοντας έτσι την παρθενική του επικράτηση σε Grand Prix στην Formula 1!

Μετά από το 1-2 στο Σαββατιάτικο Sprint Race η Mercedes το έκανε και στο Grand Prix της Βραζιλίας!

Μεγάλος νικητής (όπως και χθες...) ο Τζορτζ Ράσελ ο οποίος είδε πρώτος την καρό σημαία και πανηγύρισε έτσι την πρώτη του νίκη στην Formula 1.

Πίσω του τερμάτισε ο, oμόσταυλος του Λιούις Χάμιλτον, ο οποίος παρά την επαφή που είχε στην αρχή του αγώνα (6ος γύρος) με τον Φερστάπεν κατάφερε να συνεχίσει τον αγώνα του και να τερματίσει στη 2η θέση

Τρίτος ήταν ο Κάρλος Σάινθ, παρά τα... παρακάλια του Σαρλ Λεκλέρ να τον αφήσει η Ferrari να περάσει στη μάχη που δίνει για την δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα με τον Σέρχιο Πέρες.

Ο Ράσελ ξεκινώντας επικεφαλής το εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο. Ο Βρετανός έφυγε καλά στην εκκίνηση, σε όλη τη διάρκεια του GP ουσιαστικά είχε το πάνω χέρι και κατάφερε να το εξαργυρώσει.