Άστον Βίλα - Τσέλσι 2-2: Προηγήθηκε 2-0 και κόντεψε να χάσει στο τέλος - Χτύπησαν Τίλεμανς-Μαρτίνες

Η Άστον Βίλα είχε προβάδισμα δύο τερμάτων κόντρα στην Τσέλσι, ισοφαρίστηκε και ακυρώθηκε γκολ των Λονδρέζων μέσω VAR στις καθυστερήσεις (2-2). Προβλήματα για Τίλεμανς και Μαρτίνες ενόψει Ολυμπιακού.

Από τον παράδεισο στην κόλαση πέρασε η Άστον Βίλα. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στα ημιτελικά του Κόνφερενς βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο και στο τέλος θα πρέπει να λέει «πάλι καλά» που δεν ηττήθηκε από την Τσέλσι στο «Βίλα Παρκ»!

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2, με την Τσέλσι να πετυχαίνει και τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις, αλλά να ακυρώνεται μέσω VAR!

Στο μεταξύ υπέστη μυικό τραυματισμό ο χαφ Τίλεμανς και όλα δείχνουν ότι χάνει το ματς με τον Ολυμπιακό. Ο γκολκίπερ Μαρτίνες που ούτως ή άλλως ήταν τιμωρημένος για το πρώτο ματς του Μπέρμιγχαμ, τραυματίστηκε στο γόνατο και κινδυνεύει να χάσει και τη ρεβάνς του Καραϊσκάκη!

Η σύνθεση της Άστον Βίλα (4-4-1-1): Μαρτίνες (46’ Όλσεν) - Κας, Κόνσα, Τόρες, Ντίνιε - Μπέιλι (75’ Κάρλος), Τίλεμανς (27’ λ.τρ. Ντιαμπί, 83’ Ντουράν), Λουίς (75’ Ιροεγκμπούμαν), Ρότζερς - ΜακΓκίν - Γουότκινς.