Επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναϊκό, 3-0 τον Μίλωνα

Επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναϊκό στο πρωτάθλημα της Volley League, νίκησε για την 13η αγωνιστική το μαχητικό Μίλωνα με 3-0 σετ και ανέβηκε στους 30 βαθμούς σε 12 αγώνες.

Ο Μίλωνας παρότι αγωνίστηκε χωρίς τον Κουβανό Μπράιαν που έχει κορονοϊό αλλά παρόλα αυτά κατάφερε να προβάλει μεγάλη αντίσταση στον αντίπαλο του, ειδικά στο 2ο και στο 3ο σετ. Κορυφαίοι του Παναθηναϊκού οι Ράπτης, Βαν Ντε Ντρις με τον πρώτο να είναι βελτιωμένος στην υποδοχή και τον δεύτερο να κερδίζει 5 άσσους στο σερβίς.

Από το Μίλωνα ξεχώρισαν οι Σπύρος Χανδρινός, Καϊσλασάλο. Ειδικά στο 2ο σετ ο Μίλωνας είχε μικρό προβάδισμα σε όλη σχεδόν την διάρκεια του σετ (μέχρι το 21-20). Ο Μίλων με 12 βαθμούς διατηρήθηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας.