Ένα... μυθικό 4-3 του Ολυμπιακού επί της ΑΕΚ (vid)

Πριν από 17 χρόνια ο Ολυμπιακός πέτυχε σπουδαία νίκη επί της ΑΕΚ με 4-3 στο «ΟΑΚΑ» για το ελληνικό πρωτάθλημα  με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αλέκο Αλεξανδρή να πετυχαίνει δύο τέρματα.

Σαν Σήμερα το 2002 ο Ολυμπιακός νικάει με 4-3 την ΑΕΚ στο «ΟΑΚΑ» για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ καθώς ο Τσιάρτας με πέναλτι έκανε το 0-1 ωστόσο ο Ολυμπιακός είχε σε μεγάλη μέρα τον Αλέκο Αλεξανδρή οποίος σκόραρε λίγο πριν το ημίχρονο.

Στην αρχή του δευτέρου ο Πατσατζόγλου έδωσε προβάδισμα στον Ολυμπιακό, με τον Αλεξανδρή λίγα λεπτά αργότερα να κάνει το 3-1 υπέρ των Πειραιωτών. Η ΑΕΚ μείωσε πάλι με πέναλτι του Τσιάρτα, όμως ο Τζόρτζεβιτς στο 90’ έκανε το 4-2, το τελικό 4-3 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Λάκης.