ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟΣ ΓΙΑ ΝΤΑΜΠΛ!

Με φουλ επίθεση στην επανάληψη, ο Ολυμπιακός έβγαλε νοκ άουτ τον ΠΑΟΚ και απάντησε με 2-0 στην ήττα του πρώτου αγώνα, παίρνοντας το εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου απέναντι στην ΑΕΚ

• Μασούρας (65’) και Καμαρά (85’) οι σκόρερ για τους Πειραιώτες, που είχαν μεγάλες δυσκολίες στο πρώτο μέρος, αλλά πάτησαν γκάζι στην επανάληψη
  • ΜΑΡΤΙΝΣ: «Περήφανος που είμαι μέλος αυτής της ομάδας - Εμείς κυνηγούσαμε συνεχώς το γκολ - Μακάρι να έχει κόσμο ο τελικός»
  • ΦΕΡΕΪΡΑ: «Το παιχνίδι το έκρινε η αποτελεσματικότητα»

Γράφει ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΓΓΛΙΔΗΣ

Ο «ΝΕΟΣ ΛΕΒΑΝΤΟΦΣΚΙ»!
Οι Πολωνοί μπλέκουν τον Ολυμπιακό με τον 19χρονο Πολωνό φορ ΜΠΑΡΤΟΖ ΜΠΙΑΛΕΚ - Πορτογαλική επιβεβαίωση για ΕΝΤΟΥΑΡΝΤΟ ΕΝΡΙΚΕ της Σπόρτινγκ, σε περίπτωση που πωληθεί ο ΚΑΜΑΡΑ

Γράφει ο ΑΛΕΞΗΣ ΒΙΡΒΙΛΗΣ

Η ΑΕΚ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ
ΜΕ… ΕΜΦΡΑΓΜΑΤΑ!
Πήρε το εισιτήριο, παρότι βρέθηκε να χάνει 2-0 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Άρη με τα γκολ των Μαντσίνι (57’) και Ντιγκινί (90’+’3)!

• Ο Μάρκο Λιβάγια με γκολ στο 90’+6’ έστειλε τον αγώνα στην παράταση και ο ίδιος στο 102’ έγραψε το 2-2, στέλνοντας την «Ένωση» για πέμπτη σερί χρονιά στον τελικό!