ΣΑΡΩΤΙΚΟΣ!

Ο Ολυμπιακός συνεχίζει με νίκες και καλό ποδόσφαιρο, έστω κι αν η απόσταση από την κορυφή δεν μειώνεται

ΣΑΡΩΤΙΚΟΣ!

Με «θορυβώδη» είσοδο και στα δύο ημίχρονα, ο Ολυμπιακός «καθάρισε» εύκολα στη Λιβαδειά με 2-0

«Έπνιξε» με τρομερή πίεση τον Λεβαδειακό, παίζοντας με πάθος και με απόλυτη σοβαρότητα από το πρώτο λεπτό

Ο Φορτούνης στο 7’ και ο Γκερέρο στο 50’, οι σκόρερ της νίκης

Μπορούσε κι άλλα γκολ ο Ολυμπιακός, με 20 (!) τελικές προσπάθειες και πολλές ευκαιρίες στη διάρκεια του αγώνα

Δύο πέναλτι ζήτησαν οι «ερυθρόλευκοι» στο πρώτο ημίχρονο, ενώ ακυρώθηκε σωστά γκολ του Μπουχαλάκη

«ΘΡΥΛΕ ΓΕΡΑ, ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ»

Πάνω από δύο χιλιάδες Ολυμπιακοί έβαψαν στα ερυθρόλευκα τη Λιβαδειά και εξέφρασαν για ακόμη μία φορά την πίστη τους για τον τίτλο

ΜΑΡΤΙΝΣ: «Παίζουμε την καλύτερη μπάλα στην Ελλάδα * Μπορούσαμε και περισσότερα γκολ»

ΕΒΔΟΜΑΔΑ… ΓΙΑΚΟΥΠΟΒΙΤΣ

Έως την Παρασκευή θα έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο με τον 34χρονο γκολκίπερ της Λέστερ.

«ΑΛΑΛΟΥΜ» ΜΕ ΕΟΥΣΤΑΚΙΟ

Σε Κρουζ Αζούλ ή Ολυμπιακό ο 22χρονος χαφ της Τσάβες, σύμφωνα με τους Πορτογάλους

AΠΙΘΑΝΟΣ ΜΠΟΓΡΗΣ, ΜΕΓΑΣ ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ!

Ο αρχηγός του Θρύλου έκανε νέο ρεκόρ, ξεπερνώντας και στα τρίποντα τον Διαμαντίδη, στη νίκη-θρίλερ επί του Προμηθέα στην Πάτρα με 80-77

Νέα καταπληκτική εμφάνιση από τον φορμαρισμένο Μπόγρη (14 πόντοι, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ), πρώτος σκόρερ ο Λε Ντέι με 18 πόντους, γεμάτη παρουσία από τον δραστήριο Παπανικολάου (17 πόντοι, 6 ριμπάουντ)

ΜΙΣΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ο ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ, ΜΙΣΟ Ο ΒΙΕΪΡΙΝΙΑ!
Ο ΠΑΟΚ πέρασε νικηφόρα με το εντυπωσιακό 0-3 από την Τρίπολη και διατήρησε τη διαφορά των οκτώ βαθμών από τον Ολυμπιακό, όμως στο πρώτο ημίχρονο οι τελικές ήταν 9-1 και ο Πασχαλάκης έκανε το παιχνίδι της ζωής του σταματώντας τους επιθετικούς του Αστέρα!
* Ο Βιεϊρίνια ξεκλείδωσε τη νίκη με απ’ ευθείας φάουλ στο 65’

* Παραδόθηκε ο Αστέρας μετά το εκρηκτικό πεντάλεπτο του ΠΑΟΚ

EΠΙΔΕΙΞΗ ΔΥΝΑΜΗΣ!

Ο Ολυμπιακός με συνοπτικές διαδικασίες κέρδισε 3-0 (25-10, 25-17, 25-14) τον ΑΟ Θήρας με 20 πόντους της Χίπε και έμεινε στην κορυφή της Α1 γυναικών