ΜΑΓΚΙΑ!

Από ατσάλι ο Θρύλος πήρε μεγάλο διπλό στη Θεσσαλονίκη επί του Άρη (1-0) με γκολ του Χασάν στο 67'

ΜΑΓΚΙΑ!
  • Μετά το γκολ οι «ερυθρόλευκοι» έδειξαν χαρακτήρα, έπαιξαν αποφασιστικά και κράτησαν τον Άρη μακριά από αντίδραση και ευκαιρίες
  • Ο Σα στο πρώτο ημίχρονο έκανε δύο σπουδαίες επεμβάσεις και ήταν από τους κορυφαίους του Ολυμπιακού, μαζί με τον γεμάτο ενέργεια Κούτρη, τον απροσπέλαστο στο δεύτερο ημίχρονο Σισέ, τον Ποντένσε που ήταν συνεχώς επικίνδυνος μπροστά και τον Νάτχο που μόλις μπήκε ηρέμησε όλο το παιχνίδι της ομάδας
  • Δικαιώθηκε με την επιλογή Χασάν ο Μαρτίνς, καθώς ο Αιγύπτιος δίνει δεύτερη φορά με δικό του γκολ το τρίποντο, όπως είχε κάνει και στη νίκη επί του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη

ΜΑΡΤΙΝΣ: «Καλή εβδομάδα για εμάς» *«Ήμασταν μαχητικοί και οργανωμένοι» *«Δεν αφήσαμε τον Άρη να αντιδράσει»

ΕΡΕΡΑ: «Άδικο το αποτέλεσμα, είμαστε νέα ομάδα»

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ * ΑΠΟΣΤΟΛΗ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΝ ΕΧΕΙΣ… ΝΑΤΧΟ ΔΙΑΒΑΙΝΕ!
Ο Ισραηλινός «καθάρισε» στο Χαριλάου * Τεράστιας σημασίας νίκη με πολλαπλά μηνύματα προς τους δύο «Δικεφάλους»

Σχολιάζει ο ΑΛΕΞΗΣ ΒΙΡΒΙΛΗΣ

Ο ΜΑΡΤΙΝΣ ΠΗΡΕ ΠΟΝΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΣΑ

Σχολιάζει ο ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΛΕΜΟΣ

ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ «4» ΜΕ ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΤΙΜΑ
Ο Ολυμπιακός νίκησε τον Κολοσσό με 84-53 και πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου * Φώναξε «παρών» ο Λετονός φόργουορντ, ο οποίος ήταν ο πρώτος σκόρερ του αγώνα με 21 πόντους

ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΣΤΡΕΛΝΙΕΚΣ ΕΝΟΨΕΙ ΟΑΚΑ
Δεν έχουν υποχωρήσει οι ενοχλήσεις στον προσαγωγό και η συμμετοχή του 29χρονου γκαρντ στον αγώνα της Παρασκευής κόντρα στον Παναθηναϊκό χαρακτηρίζεται εξαιρετικά αμφίβολη

Γράφει ο ΝΟΤΗΣ ΨΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ «ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ» Ο ΘΡΥΛΟΣ
Τα κορίτσια του Ολυμπιακού κέρδισαν 76-56 τον Ηρακλή και έκαναν το «2 στα 2» στο πρωτάθλημα της Α1 * Η Άννα Σπυριδοπούλου κορυφαία, με 19 πόντους και 6 ριμπάουντ