ΨΥΧΩ Νο 3!

Μετά τα ματς με τον Πανιώνιο και τον Αστέρα, ο Ολυμπιακός πήρε στο τέλος (90’) και τον Απόλλωνα (1-0)!

ΨΥΧΩ Νο 3!
  • Η λύση από τον Μάνο, που μπήκε αλλαγή στο 75’ και γέμισε την αντίπαλη περιοχή, βάζοντας το χρυσό γκολ στο φινάλε με ωραίο γυριστό σουτ
  • Παλικαρίσια ενέργεια του Λάζαρου στη φάση του γκολ, με τον έμπειρο άσο να είναι αυτός με τη μεγαλύτερη ενέργεια στο παιχνίδι
  • Πάλι χαμένο πρώτο ημίχρονο με τον Ολυμπιακό ακίνδυνο, να είναι αναγκασμένος να «τρέχει» στην επανάληψη
  • Πολύ καλά οργανωμένος ο Απόλλων έφτασε μια ανάσα από τον πρώτο βαθμό του
  • Με λάθη η διαιτησία του Ζαχαριάδη, αλλά ειδικά ο βοηθός Χριστακόγλου έκανε τα σοβαρότερα, κόβοντας δύο φορές παίκτες του Ολυμπιακού και μία του Απόλλωνα με ανύπαρκτα οφσάιντ

Γραφει ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΓΓΛΙΔΗΣ

«ΒΡΑΖΟΥΝ» ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ
Όχι μόνο για τον Ζαχαριάδη και τον α’ βοηθό ΧΡΙΣΤΑΚΟΓΛΟΥ, αλλά και για όσα έγιναν στην Τούμπα

ΜΑΡΤΙΝΣ: «Δεν μπορώ να καταλάβω τη στάση των διαιτητών όταν παίζουν μαζί μας * Συμπεριφερόταν διαφορετικά σε εμάς σε σχέση με τους παίκτες του Απόλλωνα * Πρέπει να το δουν οι παρατηρητές * Έχουμε τις περισσότερες τελικές, αλλά δεν σκοράρουμε όσο θέλουμε * Πρέπει να το αλλάξουμε»

ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΛΑΖΑΡΟ
Το Διαιτητικό Δικαστήριο απέρριψε την προσφυγή της ΑΕΚ για πρόστιμο στον παίκτη * Επανεκδικάζεται με τριμελή επιτροπή η υπόθεση, όπως είχε ζητήσει ο Ολυμπιακός

Γράφει ο ΑΛΕΞΗΣ ΒΙΡΒΙΛΗΣ

ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΝ: Γ. ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ, Κ. ΧΑΛΕΜΟΣ

ΔΙΑ ΠΥΡΟΣ ΚΑΙ ΣΙΔΗΡΟΥ!
Ο Ολυμπιακός έκανε τα εύκολα δύσκολα στο «Αλεξάνδρειο», αλλά τελικά έφυγε νικητής απέναντι στον Άρη με σκορ 68-64 * Ο Βασίλης Σπανούλης (11 π., 6 ρ., 5 ασ.) ήταν και πάλι παρών στα δύσκολα, είτε σκοράροντας είτε δημιουργώντας, και κράτησε όρθιο τον Ολυμπιακό που έπαιξε με τη φωτιά, αλλά δεν κάηκε