Η ΤΡΕΛΑ ΤΟΥ ΛΑΖΑΡΟΥ!

Σαν παλαβός θέλει να φύγει νικητής από το ΟΑΚΑ * Γιατί αυτό είναι το ματς της ζωής του

Σαν παλαβός θέλει να φύγει νικητής από το ΟΑΚΑ * Γιατί αυτό είναι το ματς της ζωής του * Πόσα γκολ έχει σημειώσει στο Στάδιο, πώς έχει ζήσει όλη αυτήν την εβδομάδα

ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ!

Ο Ολυμπιακός έχει 5 ήττες και μία νίκη χωρίς ουσία στις 6 τελευταίες επισκέψεις του στο ΟΑΚΑ εναντίον της ΑΕΚ, σε πρωτάθλημα και Κύπελλο

Παράδοση που δεν έχει προηγούμενο στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων στην ιστορία τους με γηπεδούχο την ΑΕΚ και όλοι στον Ολυμπιακό θεωρούν ότι κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει

ΑΝΙΚΗΤΟΣ ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ!

Σε τρία ματς με Ατρόμητο και Πανιώνιο ο Ανδρέας Γιαννιώτης δεν έχει δεχτεί γκολ από την ΑΕΚ! * Με δύο νίκες (1-0) για τις ομάδες του και μία ισοπαλία (0-0)! * Έτοιμος να συνεχίσει αυτή την εκπληκτική παράδοση ο διεθνής γκολκίπερ του Ολυμπιακού στο σημερινό ματς

Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΤΟΥΡΕ!

Ο Γιάγια Τουρέ είχε τρεις νίκες με… τριάρες επί της ΑΕΚ στην προηγούμενη παρουσία του στο λιμάνι * Πριν από 13 χρόνια ακριβώς (Οκτώβριος 2005) είχε παίξει στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-3 στο ΟΑΚΑ!

Τι θέλουν να ξεχάσουν οι «ερυθρόλευκοι» από την περσινή σεζόν, το οποίο υπάρχει κίνδυνος να επαναληφθεί σήμερα

Χωρίς Μάνταλο στο ντέρμπι

Πονάει στο γόνατό του ο αρχηγός της ΑΕΚ και αποκλείστηκε από την αποστολή * Εκτός και οι Οικονόμου, Άλεφ * Μέσα ο Μπογέ

Ελαφριά η θλάση του Πόνσε, επιστρέφει μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος

Τα αξέχαστα

ΑΕΚ - Ολυμπιακός

Το «ΦΩΣ» παρουσιάζει 15 ξεχωριστά ντέρμπι με γηπεδούχο την «Ένωση» * Σβησμένα φώτα, επεισόδια, πυροβολισμοί και μεγάλα σκορ

Deja vu για τον Θρύλο

Ο Ολυμπιακός μπαίνει απόψε (17.00, CS4) στη μάχη του πρωταθλήματος, αντιμετωπίζοντας και πάλι τους νεοφώτιστους του Χολαργού στο ΣΕΦ

Δεν προλαβαίνει τη Χίμκι ο Παπανικολάου

Ο διεθνής φόργουορντ συνεχίζει ακόμη το ατομικό πρόγραμμα και δύσκολα θα καταφέρει να δώσει το «παρών» στη Μόσχα την ερχόμενη Παρασκευή

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ!

Θρίαμβος επί της ΑΕΚ με 83-80

Υπέροχοι οι Χάροου (21 π.) και Μπέντιλ (16 π.) για τους «πρίγκιπες» της δυτικής όχθης

Ο Προμηθέας με 15 τρίποντα νίκησε στη Ρόδο 83-68 τον Κολοσσό

Ο ΠΑΟΚ 81-64 στην Πυλαία το Ρέθυμνο

Εύκολα ο Παναθηναϊκός 93-65 τον Ήφαιστο

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΕΠΙ ΤΗΣ ΑΕΚ ΜΕ 83-80

ΥΠΕΡΟΧΟΙ ΟΙ ΧΑΡΟΟΥ (21 Π.) ΚΑΙ ΜΠΕΝΤΙΛ (16 Π.) ΓΙΑ ΤΟΥΣ «ΠΡΙΓΚΙΠΕΣ» ΤΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΟΧΘΗΣ

Ο ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΜΕ 15 ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΝΙΚΗΣΕ ΣΤΗ ΡΟΔΟ 83-68 ΤΟΝ ΚΟΛΟΣΣΟ

Ο ΠΑΟΚ 81-64 ΣΤΗΝ ΠΥΛΑΙΑ ΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ

ΕΥΚΟΛΑ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 93-65 ΤΟΝ ΗΦΑΙΣΤΟ

ΕΙΧΕ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΟΡΘΙΟΣ!

Ο Παναθηναϊκός απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τον Αστέρα στην Τρίπολη και παρέμεινε αήττητος στο πρωτάθλημα

Οι Αρκάδες, που ήταν καλύτεροι σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα χάνοντας πολλές ευκαιρίες, προηγήθηκαν στο 47’ με τον Μανιά

Οι «πράσινοι» ισοφάρισαν στο 91’ με εκτέλεση πέναλτι του Μακέντα, ενώ είχαν και δοκάρι με τον Καμπετσή (89’)

ΤΑ… ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (2-1)

Οι Αγρινιώτες με δύο γρήγορα γκολ στο β’ μέρος έδειχναν να «καθαρίζουν» το παιχνίδι, όμως ο Λεβαδειακός λίγο έλειψε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις, παρότι έπαιζε με δέκα ποδοσφαιριστές!

Οι Έρικσον (49’) και Μοράρ (59’) έγραψαν το 2-0 μέσα σε ένα δεκάλεπτο για τους γηπεδούχους, με τον δεύτερο να χάνει και πέναλτι στο 63’

Ο Ντομίνγκες έκανε τη διαφορά (1-0)

Ο Πανιώνιος επικράτησε του Άρη στη Νέα Σμύρνη με σκόρερ τον Bραζιλιάνο στο 41’ * Πίεσαν στην επανάληψη οι «κίτρινοι», που είχαν δοκάρι στο 68’ (Γιουνές) και τεράστια ευκαιρία με τον Γκαρσία στις καθυστερήσεις

Πίσω από τις λέξεις…

Με γκολ του Αλέξις Σάντσες, στο 90’, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που έχανε έως το 70’ 2-0 από τη Νιούκαστλ, νίκησε 3-2 τις «καρακάξες» στο «Ολντ Τράφορντ»!

Ποδοπάτησαν τα «πουλάρια» την Μπάγερν!

Συντριβή 3-0 για τους Βαυαρούς (που δεν κερδίζουν επί 4 ματς, μετρώντας 2 ήττες στο πρωτάθλημα) από την Μπορούσια Μενχενγκλάντμπαχ, στο Μόναχο! *

Πλέον βρίσκονται στο -4 από την πρωτοπόρο Ντόρτμουντ, που νίκησε 4-3 την Άουγκσμπουργκ!

Το γκολ το είχε η Αλαβές!

Στη δίνη της κρίσης και η Ρεάλ Μαδρίτης * Όχι μόνο έμεινε για 4ο σερί ματς χωρίς σκορ, αλλά ηττήθηκε 1-0 (όπως και στη Μόσχα μεσοβδόμαδα) στο «Μεντιθορόθα» της Βιτόρια από τους Βάσκους με γκολ του Μανού Γκαρθία στο 95’!

Συνεχίζει την… προπαίδεια η Γιουβέντους

Οι «μπιανκονέρι» νίκησαν 2-0 την Ουντινέζε στο Φρίουλι, φτάνοντας τις 8 νίκες στο πρωτάθλημα και τις 10 σε όλες τις διοργανώσεις * Τα γκολ οι Μπετανκούρ και Κριστιάνο Ρονάλντο