• Δεν το κουνάνε Τικίνιο και Ελ Αραμπί, με τον Μαρτίνς να εμπιστεύεται τους «μπόμπερ» του

ΤΟΝ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
Ραγδαίες είναι οι εξελίξεις στο θέμα του φορ για τον Ολυμπιακό * Ο Ζαχάβι μένει στην Αϊντχόφεν έως το τέλος του συμβολαίου του και οι Πειραιώτες θα τον αποκτήσουν ελεύθερο * Γιατί «κόλλησε» η μεταγραφή του

«ΘΑ ΠΑΙΞΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ»
Ο Αγκιμπού θα είναι στη σημερινή προπόνηση και ο Μαρτίνς τον υπολογίζει για το ματς με τον ΠΑΟΚ * Στην Ελλάδα μαζί με τον Κανέ

ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΟΝΙΕΚΟΥΡΟΥ
Φούντωσαν ξανά τα σενάρια για τον Νιγηριανό, με τους Τούρκους να επιμένουν πως τον θέλουν τα μεγάλα κλαμπ της χώρας

Γράφει ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ «ΣΤΡΙΜΩΓΜΑ»
Πώς διαμορφώνεται το πρόγραμμα του Ολυμπιακού μετά την αναβολή της ρεβάνς με τον Παναιτωλικό * Κάθε τρεις μέρες ματς μέχρι τη διακοπή του Μαρτίου για τις εθνικές ομάδες * Γιατί δεν «βγαίνουν» με τίποτα οι ημερομηνίες εάν συνεχίσει σε Κύπελλο και Ευρώπη

ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ Ο ΚΑΝΕ
Πώς ο Ολυμπιακός αποφάσισε να φέρει τον μέσο από τη Γουινέα και γιατί δεν τον άφησε κι άλλο δανεικό στη Νέφτσι

ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΜΕ ΚΛΙΤΣΑ * Ποιος είναι ο 23χρονος Μαυροβούνιος αριστερός φουλ μπακ που έφερε ο Ολυμπιακός από το Λουξεμβούργο, αρχικά για τη δεύτερη ομάδα του

Γράφει ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΓΓΛΙΔΗΣ

ΛΥΓΙΣΕ (10-8)
Η κούραση αλλά και οι κακές επιλογές στην επίθεση στην τελευταία περίοδο έφεραν την ήττα για τον Ολυμπιακό στο Κραγκούγεβατς από τη Ραντνίτσκι (10-8) * Πρώτος σκόρερ ο Γιάννης Φουντούλης με τρία γκολ

Γράφει ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

ΤΟΝ ΞΕΡΑΝΕ!
Με γκολ του Τζανετόπουλου στο 117’ της παράτασης (κανονική διάρκεια 0-0) η Λαμία νίκησε 1-0 τον Άρη και πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου * Σωτήρας ο Σαράνοφ που έπιασε πέναλτι του Γκάμα στο 123’ * Οι «κίτρινοι» είχαν χάσει κι άλλο πέναλτι στο 16’, με τον Καμαρά να σουτάρει άουτ

Γράφει ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ

ΛΑΒΩΜΕΝΟΣ
Νοκ άουτ οι Πρίντεζης και Μακ Κίσικ, αμφίβολος ο Μάρτιν που είναι αδιάθετος * Απόψε (21.00, NS Prime) η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Ερυθρό Αστέρα στο απόρθητο ΣΕΦ, όπου στην Ευρώπη συνεχίζει να μετρά μόνο νίκες

Γράφει ο ΝΟΤΗΣ ΨΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

Ένα βήμα από τον τελικό της Μελβούρνης
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς επικράτησε εμφατικά 3-0 σετ (6-3, 6-4, 6-2) του Ιταλού Γιανίκ Σίνερ στους «8» του Αυστραλιανού Όπεν και αύριο θα αντιμετωπίσει τον Ντανίλ Μεντβέντεφ

- «Διέψευσα τον γιατρό μου, δεν περιμέναμε να προλάβω το τουρνουά» είπε ο 23χρονος άσος στις πρώτες του δηλώσεις μετά τον αγώνα

Γράφει ο ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ

Προπονητής για… πλάγια άουτ!
Ο Τόμας Γκρόνερμαρκ μιλάει για τη «συγγένεια» Μίντιλαντ - Λίβερπουλ και πόσο βαθιά έχει μπει στο ποδόσφαιρο η γλώσσα των στατιστικών

Γράφει ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΛΙΩΣΗΣ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ
Κάλλιο αργά…
Η Καβάλα και η Ζάκυνθος πέτυχαν τις πρώτες νίκες τους στο πρωτάθλημα * Η Βέροια διέλυσε και τον Απόλλωνα Πόντου (5-0), ενώ ο ΠΑΟΚ Β’ επέστρεψε έπειτα από σαράντα μέρες στην αγωνιστική δράση και επικράτησε στην Αριδαία του Αλμωπού με 2-1