ΤΟ ΦΩΝΑΖΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ

ΠΑΝΑΞΙΑ ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ (2-1) Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΞΑΝΑ

• Πρώτη νίκη στην ιστορία του ο Παναιτωλικός επί του Ολυμπιακού σε όλες τις διοργανώσεις
  • Τρίτο σερί ματς για τους Πειραιώτες στο 2022 χωρίς νίκη * Όλα ανοιχτά στον επαναληπτικό της άλλης εβδομάδας, πριν από το ντέρμπι των πρωταθλητών στην Τούμπα
  • Προβάδισμα με Ελ Αραμπί (13’) οι «ερυθρόλευκοι», διπλή απάντηση με Μεντόσα (23’) και Καρέλη (60’) οι γηπεδούχοι
  • Πανέξυπνη τακτική Αναστασίου απέναντι στους τρεις στόπερ που δοκίμασε ξανά ο Μαρτίνς

Αγρίνιο, Αποστολή ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ

Στο όριο… (0-0)
Η ΑΕΚ μετά το χθεσινό αποτέλεσμα στην Τούμπα έχει ελάχιστο προβάδισμα πρόκρισης, όπως και τα εκατοστά για τα οποία ακυρώθηκε το γκολ του Τσούμπερ στο 56ο λεπτό - «Φλύαρος» ο ΠΑΟΚ, είχε δοκάρι στο 76’ με τον Λύρατζη

Άνετο πέρασμα
Ο Ολυμπιακός συνέτριψε 17-4 τον Νηρέα στο Χαλάνδρι για την Α1 πόλο των γυναικών

Γράφει ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

«Κόκκινη» θύελλα στην Άγκυρα!
Τα κορίτσια του Ολυμπιακού έριξαν στο καναβάτσο την Αϊντίν με 87-68 και προκρίθηκαν πανηγυρικά στους «8» του Γιούροκαπ - Αντίπαλος στα προημιτελικά -εκτός συγκλονιστικού απροόπτου- η πανίσχυρη γαλλική Μπουρζ

Γράφει ο ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΟΥΜΠΡΗΣ

Η Χαντάβα πήρε το όπλο της
Με 21 πόντους και εκπληκτικά σερί από το σερβίς η σούπερ Εύα οδήγησε σε μεγάλη νίκη-πρόκριση με 3-2 σετ τον Παναθηναϊκό επί του Ολυμπιακού - Τραγικές οι Κόστα (7/39) και Σάλας (13/43), η Χίπε (18/56) κατέρρευσε -όπως όλη η ομάδα- μετά το 2-1 - Κακό κοουτσάρισμα του Παρίζι

Γράφει ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΛΕΜΟΝΙΔΗΣ

Με συνοπτικές διαδικασίες (4-0)
Καταιγιστικός ο Παναθηναϊκός, έβαλε τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο (6’, 20’ Βιτάλ, 32’ Αϊτόρ, 42’ Καρλίτος) και ξεμπέρδεψε με την πρόκριση στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου

Β’ ΕΘΝΙΚΗ
Έπεσαν σε… μπλόκα
Οι διεκδικητές της ανόδου ΑΕΛ και Καλαμάτα υποχρεώθηκαν σε λευκές ισοπαλίες σε Ηγουμενίτσα και Σπάρτη αντίστοιχα - Πρώτη νίκη έπειτα από επτά αγωνιστικές για τον Ολυμπιακό Β’ (2-1 στην Κατερίνη τον Πιερικό)

Γράφει ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΔΙΑΚΟΥΜΟΠΟΥΛΟΣ

«Απαγορεύεται να υποτιμηθούν»
Ο Γιώργος Μπαρτζώκας ετοιμάζεται να «απλώσει» το ρόστερ του απόψε (21.05, NS Prime) στο Τελ Αβίβ κόντρα στη Μακάμπι που μετρά οκτώ σερί ήττες και ζητάει από τους παίκτες του σκληράδα για την επιστροφή στις νίκες

Γράφει ο ΝΟΤΗΣ ΨΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

Έχει τον Ολλανδό του!
Με το ενδέκατο γκολ του στο φετινό πρωτάθλημα ο Φαν Βέερτ οδήγησε τον Βόλο στη νίκη επί του Απόλλωνα Σμύρνης με 1-0

Γράφει ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΤΣΑΡΟΣ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
«Ερυθρόλευκο» το ντέρμπι
Ο ΠΑΟ Ρουφ νίκησε 2-1 τον Άγιο Νικόλαο και σκαρφάλωσε στο «ρετιρέ» του εβδόμου ομίλου - Η Προοδευτική επιβλήθηκε 3-0 του Κερατσινίου