Πρεμιέρα με ανατροπή για τον Τσιτσιπά, 2-1 τον Στρουφ (highlights)

Ξεκίνημα με το δεξί για τον Στέφανο Τσιτσιπά στο Erste Bank Open - Νίκησε με 2-1 τον Γιάν Λέναρντ Στρουφ.

Εξαιρετικό ξεκίνημα για τον Στέφανο Τσιτσιπά στη Βιέννη και συγκεκριμένα στο Erste Bank Open. Στον πρώτο αγώνα του για τη διοργάνωση επικράτησε με 2-1 σετ του Γιάν Λέναρντ Στρουφ και πήρε την πρόκριση για τον επόμενο γύρο.

Ο Τσιτσιπάς δεν ξεκίνησε καλά τον αγώνα και αντιμετώπισε δυσκολίες στο πρώτο σετ το οποίο και έχασε από τον Στρουφ με 7-6.

Η συνέχεια ανήκε στον Έλληνα πρωταθλητή, ο όποιος ισοφάρισε σε 1-1 με 6-3 games στο δεύτερο σετ.

Πολύ καλός και στο τρίτο σετ, επικράτησε με 6-4 και πήρε την πρόκριση για τον επόμενο γύρο. Επόμενος αντίπαλός του θα είναι ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ, ο οποίος νίκησε με 7-6(6), 6-3 του Κάρεν Χατσάνοφ.