Νικητής η καταιγίδα στο Παναθηναϊκός-Ξάνθη

Επτά λεπτά κράτησε ο αγώνας Παναθηναϊκού-Ξάνθης ο οποίος διακόπηκε λόγω καταιγίδας και θα συνεχιστεί αύριο στις 19.00.

H βροχή που έπεφτε με δύναμη είχε κάνει εξ αρχής δύσκολη τη διεξαγωγή του αγώνα. Ωστόσο ο διαιτητής Στυλιάρας αφού έλεγξε το τερέν έκρινε πως θα μπορούσε να παιχτεί ποδόσφαιρο.

Σφύριξε την έναρξη αλλά στο 6:30 λεπτό αναγκάστηκε να διακόψει το παιχνίδι και να στείλει τους παίκτες των δυο ομάδων στα αποδυτήρια καθώς η βροχή είχε εξελιχθεί σε καταιγίδα.

Ο ρέφερι έμεινε στα αποδυτήρια ένα περίπου τέταρτο. Πρώτα βγήκε ο τέταρτος διαιτητής, Νεοφυτιάδης και τσέκαρε το τερέν. Ύστερα βγήκε και ο Στυλιάρας. Δοκίμασε με μια μπάλα την κατάσταση του χορτοτάπητα που είχε πλημμυρίσει από το νερό.

Βλέποντας ότι η μπάλα δεν αναπηδά διέκοψε οριστικά το ματς και ενημέρωσε τις δυο ομάδες για το αυριανό ραντεβού τους την ίδια ώρα (19.00).