Super League 1: Η ΑΕΚ πλησίασε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ (αποτελέσματα - βαθμολογία - highlights)

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και τα στιγμιότυπα από την τέταρτη αγωνιστική της Super League 1.

O Βόλος, μετά από την 5άρα από τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη, επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 1-0 του μέχρι πρότινος αήττητου ΟΦΗ. Στους 9 βαθμούς οι νεοφώτιστοι, μετά από 4 αγώνες, στους 7 παρέμειναν οι Κρητικοί.

ΒΟΛΟΣ - ΟΦΗ: Τα highlights

Στην Τρίπολη, ο τοπικός Αστέρας πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας 2-1 τον Ατρόμητο, ο οποίος παραμένει χωρίς τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα. Μάλιστα, υπήρξαν αποδοκιμασίες από τους εκδρομείς φίλους του Ατρομήτου, κατά του προπονητή της ομάδας, Γιάννη Αναστασίου.

ΑΣΤΕΡΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Τα highlights

Στο τρίτο χρονικά παιχνίδι, η ΑΕΚ πέρασε νικηφόρα από το Αγρίνιο, νικώντας 1-0 τον Παναιτωλικό, χάρη σε γκολ του Μάρκο Λιβάγια στο 9ο λεπτό.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΕΚ: Τα highlights

Σεφτέ στις νίκες έκανε η ΑΕΛ που επικράτησε εντός έδρας της Ξάνθης με 3-0. Από την άλλη αυτή ήταν η πρώτη ήττα για τους φιλοξενούμενους στη φετινή σεζόν.

ΑΕΛ - ΞΑΝΘΗ: Tα highlights

Ισόπαλο 2-2 ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη. Ο Μίσιτς με σουτ στις καθυστερήσεις κράτησε όρθιους τους γηπεδούχους που έχασαν τους πρώτους τους βαθμούς.

ΠΑΟΚ - ΑΡΗΣ: Τα highlights

Στο ματς της Λαμίας με τον Πανιώνιο οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα ισόπαλες 1-1. Οι Φθιωτοί κρατούσαν τη νίκη στα χέρια τους ωστόσο οι «κυανέρυθροι» σκόραραν στις καθυστερήσεις.

ΛΑΜΙΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Τα highlights

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μολό στο 90' ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας από τον Ολυμπιακό που είχε προηγηθεί στο 36' με γκολ του Γκερέρο.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τα highlights