ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1: «Έβραζε» το «νέο αίμα» (vid)

Με σκόρερ τους Σφιντέρσκι, Μίσιτς ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 1 επικρατώντας 2-1 του Παναιτωλικού στο γήπεδο της Τούμπας.

Δύο γκολ, ένα σε κάθε ημίχρονο, ήταν αρκετά για τον ΠΑΟΚ, ώστε να του χαρίσουν την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Τα γκολ του ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 (vid)

Στο 27' ο Γιαννούλης έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Σβιντέρσκι έκανε την κεφαλιά και το 1-0 για την ομάδα του, νικώντας στον αέρα τον Μαλή.

Στο 76ο λεπτό οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, με τον Μίσιτς. Ο Κροάτης έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Κνετ προσπάθησε να διώξει, έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο, αλλά κατέληξε στα δίχτυα.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι στάθηκαν καλά στα 90 λεπτά του αγώνα, ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις με σουτ του Ντάλσιο μέσα από την περιοχή.