Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 1-4: Όλα τα γκολ και οι φάσεις στη Λεωφόρο (vids)

Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός για τη 10η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 1.

Ο Ολυμπιακός παίζει με τον Παναθηναϊκό στην έδρα των «πράσινων» για τη 10η και τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ του πρωταθλήματος της Super League 1.

Στο 7ο μόλις λεπτό ο Γιώργος Μασούρας άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό στη Λεωφόρο.

Δείτε το 0-1:

Ο Μασούρας και πάλι, πέντε λεπτά αργότερα, σκοράρει στο 12' για το 0-2!

Δείτε το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού και προσωπικό του Μασούρα:

Στο 17ο λεπτό ο Παναθηναϊκός κέρδισε πέναλτι, το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο Λούκας Βιγιαφάνιες, όμως ο Ζοσέ Σα έπεσε υπέροχα στη γωνία του και απέκρουσε!

Δείτε την εκτέλεση του πέναλτι:

Λίγα δευτερόλεπτα μετά την απώλεια του πέναλτι ο Παναθηναϊκός είχε δοκάρι σε φάση όπου ο Ιωαννίδης πλάσαρε το αριστερό του Σα.

Δείτε το «πράσινο» δοκάρι:

Στο 38ο λεπτό ο Ολυμπιακός έγραψε το 0-3 με δράστη αυτή τη φορά του Γιουσέφ Ελ Αραμπί που πλάσαρε όμορφα μετά την ασίστ του Μασούρα που τον έβγαλε φάτσα με το τέρμα!

Δείτε το 0-3 με τον Μαροκινό:

Λίγο πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Παναθηναϊκός έχασε την ευκαιρία με τον Ιωαννίδη να μειώσει, αφού η επικίνδυνη κεφαλιά του «πράσινου» φορ κατέληξε λίγο άουτ.

Δείτε την ευκαιρία:

Μεγάλη επέμβαση του Χριστογεώργου στο 51' σε κεραυνό του Εμβιλά απέτρεψε το 0-4 υπέρ του Ολυμπιακού.

Δείτε την εντυπωσιακή φάση:

Ο Παναθηναϊκός φτάνει τελικά στη μείωση του σκορ με ένα καταπληκτικό, ένα ασύλληπτο γκολ του Μαουρίσιο!

Δείτε το 1-3:

Διπλή χαμένη ευκαιρία για το «τριφύλλι» να μειώσει κι άλλο την απόσταση στο σκορ από τους Πειραιώτες, αλλά ο Σα και η «ερυθρόλευκη» άμυνα εξουδετέρωσαν τους Ιωαννίδη και Βιγιαφάνιες αντίστοιχα.

Δείτε τη φάση:

Αμέσως μετά τη διπλή ευκαιρία που έχασε ο ΠΑΟ, ο Ολυμπιακός έφυγε γρήγορα στην κόντρα και στην εξέλιξη της αντεπίθεσης ο Ελ Αραμπί σημείωσε με κεφαλιά το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τέταρτο του Ολυμπιακού!

Δείτε το 1-4 του Ολυμπιακού: