Πλέι οφ - Super League 1: Τρεις νικητές και μεγάλος χαμένος ο Παναθηναϊκός (highlights - βαθμολογία)

Άρης, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ συνέχισαν με νίκες στην 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ, αφήνοντας πίσω στο κυνήγι της Ευρώπης τον Παναθηναϊκό.

Με ανατροπή ο Άρης πέρασε από τη Λεωφόρο και βλέπει ξεκάθαρα Ευρώπη! Ο Σανκαρέ άνοιξε το σκορ για τους πράσινους στο 31' και ο Μάνος ο οποίος είχε χάσει πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο, ισοφάρισε στο 62'. Στο 65' ο Ματέο Γκαρσία διαμόρφωσε το 1-2 τρία λεπτά αργότερα, με τον Άρη να εκμεταλλεύεται στο έπακρο την αποβολή του Μαουρίτσιο.

Σημαντική νίκη για την ΑΕΚ, η οποία βρίσκεται στην 3η θέση. Μετά το 3-1 επί του Άρη στη Θεσσαλονίκη, επικράτησε με το ίδιο σκορ (3-1) του Αστέρα Τρίπολης στο ΟΑΚΑ, με τα δύο γκολ να έρχονται από το 85' έως το 95ο λεπτό!

Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι, ο ΠΑΟΚ νίκησε 2-0 τον Πρωταθλητή Ολυμπιακό, έχοντας κορυφαίο και σκόρερ των δύο τερμάτων τον Ζίβκοβιτς.

Παναθηναϊκός - Άρης 1-2
(31' Σανκαρέ - 62' Μάνος, 65' Ματέο Γκαρσία)

ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης 3-1
(39' Γαλανόπουλος, 85' Λόπες, 95' Αλμπάνης - 41' Ριέρα)

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 2-0