Άρης - ΑΕΚ 1-3: Όλα τα γκολ στο «Βικελίδης» (vid)

Η ΑΕΚ πέτυχε τρία γκολ κόντρα στον Άρη στο πρώτο ημίχρονο. Αρχικά ο Τάνκοβιτς έκανε το 1-0 με πέναλτι, στη συνέχεια ο Βασιλαντωνόπουλος σημείωσε το 2-0 και ο Ανσαριφάρντ με πέναλτι έγραψε το 3-0. Ο Μαντσίνι μείωσε σε 3-1.

Τρία γκολ πέτυχε η ΑΕΚ κόντρα στον Άρη στο πρώτο ημίχρονο για την τρίτη αγωνιστική των play off του πρωταθλήματος.

Άρης - ΑΕΚ: Το πέναλτι του Τάνκοβιτς για το 0-1 (vid)

Ο Τάνκοβιτς αρχικά άνοιξε το σκορ έπειτα από πέναλτι που κέρδισε ο Λόπες από τον Ρόουζ.

Στη συνέχεια Ανσαριφάρντ κράτησε τη μπάλα στα 3/4 του γηπέδου και δεξιά ανάμεσα σε δύο αντιπάλους και έκανε μπαλιά τρύπα στον Σιμάνσκι που παρότι μπορούσε να τελειώσει την φάση έστρωσε στον επερχόμενο Βασιλαντωνόπουλο που σκόραρε για το 2-0.

LIVE: Άρης - ΑΕΚ

Εννέα λεπτά μετά ο Ανσαριφάρντ ανέλαβε εύστοχα την εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Γαλανόπουλος από τον Ρόουζ.

Στο 56' ο Μάνος έδωσε στον Μαντσίνι και εκείνος νίκησε τον Τσιντώτα για το 3-1.