Football League: Νίκη με ανατροπή για την Καβάλα, 2-1 την Καλαμάτα (αποτελέσματα, βαθμολογία, vid)

Η Καβάλα νίκησε με ανατροπή την Καλαμάτα για την όγδοη αγωνιστική της Football League.

Μεγάλη νίκη κατέκτησε η Καβάλα στην έδρα της απέναντι στην Καλαμάτα στο πλαίσιο της όγδοης αγωνιστικής της Football League.

Η «Μαύρη Θύελλα» ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ χάρη σε σουτ του Αλεξόπουλου στο 22'. Το 1-0 παρέμεινε μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση, η οποία ήρθε στο 79' με σκόρερ τον Παπαδόπουλο.

Επτά λεπτά μετά ο Μαρκόπουλος με φοβερό ψαλιδάκι έγραψε το τελικό 2-1, χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς της νίκης στους «αργοναύτες».

Καβάλα: Γ. Παπαδόπουλος, Καζαντζίδης (80' Μαϊδανός), Αρναούτογλου, Παπαστεριανός, Γαβριηλίδης, Κέρθι, Βόσαλικ (67' Μαρκόπουλος), Ορφανίδης (46' Στίκας), Κουτσούμπας, Β. Παπαδόπουλος, Χαντί.

Καλαμάτα: Στεφανάκος, Ζαχαρόπουλος, Μάκος, Ιντζίδης, Κωνσταντινόπουλος, Καζβιρόπουλος, Αλεξόπουλος (87' Τζόκιτς) , Κουϊρουκίδης (73' Οσμάνατζιτς), Μπάμπης, Βουκμίροβιτς, Τσουβαλτσίδης, (67' Γκελκέρια).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:

Νίκη Βόλου - Ολυμπιακός Βόλου 2-0 (52' Τσιώλης, 75' Κρουθ)

Τρίκαλα - Αιγάλεω 2-1 (1′ πεν. Λώττας, 57′ Σταματής – 88′ Ροτζέριο)

Ιωνικός - Διαγόρας 3-2 (51′ Σμυρλής, 88′ Βλαχομήτρος, 90′ Κρητικός – 16′ Γλυνός, 54′ Μπαρμπαρούσης)

Βέροια - Θεσπρωτός 1-1 (68′ Σιμόνι – 50′ Κόλλας)

Ασπρόπυργος - ΟΦ Ιεράπετρας 3-0 (12′ Πίντο, 29′ Σρέσκοβιτς)

Ιάλυσος - Τρίγλια 1-2 (4′ Αυγενικού – 45′ Παπαδημητρίου, 58′ Λεμονής)

Καβάλα - Καλαμάτα 2-1 (79' Παπαδόπουλος, 86' Μαρκόπουλος - 22' Αλεξόπουλος)