Κερδισμένοι οι Κύπριοι-Τα αποτελέσματα του Europa League

Με τις κυπριακές ομάδες να είναι κερδισμένες ολοκληρώθηκαν τα πρώτα ματς του δεύτερου προκριματικού του Europa League.

Κερδισμένοι οι Κύπριοι-Τα αποτελέσματα του Europa League

Οι κυπριακές ομάδες ήταν οι μεγάλοι κερδισμένοι του Europa League. Ο Απόλλωνας Λεμεσού επικράτησε με 2-1 της Ζελέζνιτσαρ εκτός έδρας και ουσιαστικά εξασφάλισε το εισιτήριο στην επόμενη φάση εκεί που αν περάσει ο Ατρόμητος θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους. Ο ΑΠΟΕΛ από την πλευρά του επιβλήθηκε με 5-0 της Φλόρα Ταλίν, ενώ η ΑΕΚ Λάρνακας έμεινε στο 0-0 στην Ιρλανδία με τη Ντάνταλκ.

Σε αυτά τα πρώτα ματς υπήρξαν και εκπλήξεις με την Άλκμααρ να χάνει με 2-0 από την Αλμάτι και η Σλόβαν Μπρατισλάβας έχασε 2-1 από τη Μπάλζαν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 2ου προκριματικού:

Ούφα (Ρωσία) - Ντομζάλε (Σλοβενία) 0-0

Βέντσπιλς (Λετονία) - Μπορντό (Γαλλία) 0-1

Βιτορούλ (Ρουμανία) - Φίτεσε (Ολλανδία) 2-2

Σπάρτακς (Λετονία) - Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο) 5-0

Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) - Άλκμααρ (Ολλανδία) 2-0

Τομπόλ Κοστανάι (Καζακστάν) - Πιουνίκ (Αρμενία) 2-1)

Ρούνταρ (Σλοβενία) - Στεάουα (Ρουμανία) 0-2

Μπαλζάν (Μάλτα) - Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία) 2-1

Τσιχούρα (Γεωργία) - Μάριμπορ (Σλοβενία) 0-0

Χάποελ Χάιφα (Ισραήλ) - Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία) 1-1

Τορπέντο Κιουτάισι (Γεωργία) - Βίκινγκουρ (Ισλανδία) 3-0

Ντούντελανζ (Λουξεμβούργο) - Ντρίτα (Κόσοβο) 2-1

Λειψία (Γερμανία) - Χάκεν (Σουηδία) 4-0

ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) - Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) 5-0

Χόνβεντ (Ουγγαρία) - Προγκρέ (Λουξεμβούργο) 1-0

Τζουργκάρντεν (Σουηδία) - Μαριούπολ (Ουκρανία) 1-1

Μακάμπι Τελ-Αβίβ (Ισραήλ) - Ραντνίτσκι Νις (Σερβία) 2-0

Μόλντε (Νορβηγία) - Λάτσι (Αλβανία) 3-0

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) - Αντμίρα (Αυστρία) 3-0

Ζρίνσκι Μόσταρ (Βοσνία) - Βαλέτα (Μάλτα) 1-1

Γιαγκελόνια (Πολωνία) - Ρίο Άβε (Πορτογαλία) 1-0

Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ - Λεχ Πόζναν (Πολωνία) 1-1

Ντινάμο Μπρεστ (Λευκορωσία) - Ατρόμητος (ΕΛΛΑΔΑ) 4-3

Νόρντζελαντ (Δανία) - ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) 1-0

ΛΑΣΚ Λίντσερ (Αυστρία) - Λίλεστρομ (Νορβηγία) 4-0

Τόρσχαβν (Φαρόε) - Μπεσίκτας (Τουρκία) 0-2

Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) - Βαλούρ (Ισλανδία) 1-0

Γκενκ (Βέλγιο) - Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) 5-0

Γκόρνικ (Πολωνία) - Τρεντσίν (Σλοβακία) 0-1

Χάιντουκ (Κροατία) - Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία) 1-0

Ολύμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) - Κρουσέιντερς (Β.Ιρλανδία) 5-1

Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο) - Άλασκερτ (Αρμενία) 0-1

TNS (Ουαλία) - Λίνκολν (Γιβραλτάρ) 2-1

Σεντ Γκάλεν (Ελβετία) - Σάρπσμποργκ (Νορβηγία) 2-1

Αταλάντα (Ιταλία) - Σαράγεβο (Βοσνία) 2-2

Παρτιζάν (Σερβία) - Τράκαι (Λιθουανία) 1-0

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία) - Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) 1-2

Αμπερντίν (Σκωτία) - Μπέρνλι (Αγγλία) 1-1

Ντάνταλκ (Ιρλανδία) - ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) 0-0

Σπάρτακ Σουμπότιτσα (Σερβία) - Σπάρτα Πράγας (Τσεχία) 2-0

Χιμπέρνιαν (Σκωτία) - Αστέρας Τρίπολης (ΕΛΛΑΔΑ) 3-2

Όσιεκ (Κροατία) - Ρέιντζερς (Σκωτία) 0-1

Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία) - Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία) 1-3

Στιάρναν (Ισλανδία) - Κοπεγχάγη (Δανία) 0-2

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ