Η Ανόρθωση αποκλείστηκε από την αλβανική Λάτσι

Η ομάδα της Ανόρθωσης αποχαιρέτησε πρόωρα την Ευρώπη καθώς ηττήθηκε με 1-0 από την αλβανική Λάτσι.

Η Ανόρθωση ηττήθηκε με 1-0 από την Λάτσι στον επαναληπτικό του 1-2 και αποκλείστηκε από την συνέχεια της Ευρώπης. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Ουζούνι στο 88'.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων η ''Κυρία'' ισοφάρισε με τον Ιγκεμπόρ αλλά ο διαιτητής δεν μέτρησε το τέρμα καταλογίζοντας επιθετικό φάουλ.

Ανόρθωση (Ρόνι Λέβι): Φελγκέιρας, Κοφί, Σωτηρίου (90′ Εγγλέζου), Σίλντενφελντ, Πράνιτς, Ιγκιεμπόρ, Βίκτορ, Ράγιος, Μικελτάντζε (51′ Κατσιαράβα), Σισέ, Ντούρις

Λάτσι (Μπέσνικ Πρένκα): Σελμάνι, Χοξαλάρι, Σεφτζινί, Χατρόι (64′ Φανγκάι), Γιουνουζί (80′ Τζίνζα), Ουζουνί, Τζιονί, Στούμπινα (80′ Ντεμπόσι) , Κέντες, Λούσκια, Έλερ.