Football League: Νέα ήττα για τον Βόλο (αποτελέσματα, βαθμολογία, highlights)

Την τρίτη συνεχόμενη ήττα του γνώρισε ο πρωτοπόρος Βόλος αυτή την φορά από τον Εργοτέλη με 2-0.

Ο Βόλος ηττήθηκε στην έδρα του Εργοτέλη με 2-0 για την 20ή αγωνιστική της Football League.

Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να μπήκαν καλύτερα στην αναμέτρηση αλλά οι προσπάθειες τους δεν βρήκαν στόχο με το σουτ του Κότο να καταλήγει στο δοκάρι της εστίας του Κατσιμήτρου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε καθώς οι γηπεδούχοι βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 53' με γκολ του Ροβίθη.

Δέκα λεπτά μετά ο Έφορντ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του η οποία υποχρέωσε τον Βόλο στην πρώτη εκτός έδρας ήττα του στο φετινό πρωτάθλημα.

Εργοτέλης (Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Μπαχανάκ, Μπουρσέλης, Οικονόμου, Μπάτζιος, Ροβίθης, Μπρους, Κατσούρι, Ιατρούδης, Έφορντ, Μανουσάκης (78′ Χατζηδίμπας).

Βόλος (Φεράντο): Πίτκας, Πέντα, Ενγκουέμ, Ντεντάκης, Μάντζης, Καμπαγέο, Καπίκι, Ηλιόπουλος, Κότο, Ουνγιαλίδης, Γκαρσία.