ΣαΦΩΣ & ασαΦΩΣ
Γιουνάιτεντ έγινε η Μπέρνλι.

Κυπελλούχος Κύπρου η ΑΕΚ Λάρνακας (vid)

Η ομάδα της Λάρνακας νίκησε στον τελικό του κυπέλλου Κύπρου τον Απόλλωνα Λεμεσού με 2-1.

Κυπελλούχος με ανατροπή η ΑΕΚ Λάρνακας, που επικράτησε με 2-1 επί του Απόλλωνα Λεμεσού στο ΓΣΠ παρόλο που βρέθηκε να "κυνηγάει" στο σκορ από τις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ο πρώην παίκτης του Πανιωνίου Αντρέ Σκέμπρι, άνοιξε το σκορ για τον Απόλλωνα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

Η ΑΕΚ έκανε την απόλυτη ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά στο δεύτερο 45λεπτο. Ο Ταουλαμέσε στο 69' ισοφάρισε σε 1-1, για να σκοράρει το "χρυσό" γκολ ο Ρέγες στο 71' διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Ο Σατσέτι και ο Γιάννου αποβλήθηκαν στο 89' και έτσι και οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες. Στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε κάτι και η ΑΕΚ Λάρνακας κατάκτησε το δεύτερο Κύπελλο στην ιστορία της.