La Liga: Απρόσμενη ήττα για τη Ρεάλ Μαδρίτης, 1-0 από τη Λεβάντε (highlights)

Την ήττα στην έδρα της Λεβάντε με 1-0 γνώρισε η Ρεάλ Μαδρίτης. Τα αποτελέσματα και τα highlights της 25ης αγωνιστικής της La Liga.

Μία αγωνιστική πριν το μεγάλο ντέρμπι με τη Μπαρτσελόνα η Ρεάλ Μαδρίτης γνώρισε αναπάντεχη ήττα στην έδρα της Λεβάντε με 1-0.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης ήρθε στο 79' με τον Μοράλες να πανηγυρίζει έξαλλα μαζί με τους συμπαίκτες του την επίτευξη της νίκης.

Σε άλλα παιχνίδια της αγωνιστικής

Ο Αργεντινός "τελείωσε" νωρίς το παιχνίδι, καθώς μέσα σε 26 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο πέτυχε χατ τρικ (14', 37', 40'). Ο ίδιος έκανε το 4-0 στο 87', ενώ στο 89' ο Αρτούρ, διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Νωρίτερα, η Θέλτα έπαιζε από το 21΄με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπράνταριτς, αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη 1-0 κόντρα στη Λεγανές με γκολ που σημείωσε ο Ιάγκο Άσπας στο 61ο λεπτό.

Με ένα εντυπωσιακό παιχνίδι άνοιξε η αυλαία της 25ης αγωνιστικής της La Liga. Η Μπέτις φιλοξένησε τη Μαγιόρκα με τις δύο ομάδες να μένουν στο 3-3 σε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του φετινού πρωταθλήματος Ισπανίας.

Έκανε πέναλτι και μετά τραυματίστηκε ο Κούτρης (vid)

Στο ματς που διεξήχθη στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» ξεκίνησε βασικός ο Λεονάρντο Κούτρης, ο οποίος παραχώρησε στη Μπέτις το ένα από τα δύο πέναλτι που κέρδισε και έγινε αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της La Liga:

Παρασκευή 21/2

Μπέτις-Μαγιόρκα 3-3 (19’ πεν. Κανάλες, 35’ πεν. Φεκίρ, 48’ Χοακίν – 16’ Ερνάντες, 27’ Μπούντιμιρ, 70’ Κούμπο)