Κύπελλο Αγγλίας: Σε επαναληπτικό η Λίβερπουλ με τη Σρούσμπερι (αποτελέσματα, πρόγραμμα)

Η Λίβερπουλ θα χρειαστεί επαναληπτικό για να προκριθεί στους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας καθώς έφερε 2-2 εκτός έδρας με τη Σρούσμπερι. Όλα τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα του FA Cup στο τριήμερο 24-26/1.

Η Λίβερπουλ έφερε 2-2 στην έδρα της Σρούσμπερι (ομάδα της League one) κι ενώ είχε προηγηθεί με δυο γκολ διαφορά. Ο Τζέισον Κάμινγκς μπήκε αλλαγή και διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Η πρόκριση θα κριθεί σε επαναληπτικό.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 6-0 εκτός έδρας την Τρανμίρ έχοντας έξι διαφορετικούς σκόρερ. Η δουλειά ήταν εύκολη για τους «μπέμπηδες» που στο τέταρτο είχαν σημειώσει κιόλας τρία γκολ.

Εύκολο έργο είχε και η Μάντσεστερ Σίτι απέναντι στη Φούλαμ, ιδίως μετά την αποβολή του Ριμ μόλις στο 6ο λεπτό από πλευράς φιλοξενούμενων.

Οι «πολίτες» σκόραραν τέσσερις φορές με τους Γκουντογκάν, Σίλβα και Ζεσούς (πέτυχε δύο γκολ), περνώντας άνετα στους «16» του FA Cup.

To Σάββατο...

Με ένα γρήγορο γκολ του Ιχεανάτσο, στο τέταρτο, μόλις, λεπτό, η (3η της Premier League) Λέστερ επικράτησε της Μπρέντφορντ, με 1-0, εκτός έδρας και προκρίθηκε στην φάση των «16» του Αγγλικού Κυπέλλου.

Οι γηπεδούχοι, ομάδα της Championship (5η, με στόχο την άνοδο) θα μπορούσαν να έχουν ισοφαρίσει, αλλά το δοκάρι σταμάτησε σέντρα - σουτ του Μαρκοντές με την συμπλήρωση μιας ώρα αγώνα.

Αυτό ήταν το τελευταίο ματς της Μπρέντφορντ στο Γκρίφιν Παρκ, αφού την επόμενη σεζόν θα παίζει σε νεόδμητο γήπεδο.